بهترین روش جوانسازی صورت با چند متد پیشرفته

بهترین روش جوانسازی صورت

بهترین روش جوانسازی صورت با توجه به پیشرفت و تکنولوژی روز  قابل دسترس می باشد و در  این پیشرفت بارها مشاهده کرده ایم که بسیاری از محصولات زیبایی مدعی هستند که بهترین روش جوانسازی پوست صورت را ارائه می دهند، اما آیا بهترین روشی برای جوانسازی پوست صورت وجود دارد؟ در ادامه به چند تکنولوژی اشاره می کنیم که در جوانسازی هر یک از این تکنولوژی ها به عنوان بهترین روش  برای جوانسازی صورت مطرح می شوند

مقاله مرتبط:  لیفت ابرو 

استفاده از امواج رادیو فرکانس

استفاده از امواج رادیوفرکانس برای جوانسازی صورت

درمان با رادیوفرکانس یک روش غیر تهاجمی برای جوانسازی و لیفت پوست محسوب می شود. در این روش با استفاده از امواج رادیوفرکانس لایه های عمقی پوست گرم می شوند و این گرما باعث تحریک کلاژن سازی می شود. کلاژن مهم ترین پروتئین در بدن است که به پوست استحکام می بخشد. با افزایش سن، سلول ها کلاژن کمتری تولید می کنند و کاهش کلاژن در بدن منجر به افتادگی پوست و چین و چروک می شود. امواج رادیوفرکانس از سال 2001 برای مبارزه با افتادگی پوست و علائم پیری مورد استفاده قرار گرفته است.

امواج رادیوفرکانس لایه عمقی پوست را بین 50 تا 75 درجه سانتیگراد (122 تا 167 درجه فارنهایت) گرم می کند. بررسی ها نشان داده اند که دمای بالای 46 درجه سانتیگراد در بدن اگر بیش از 3 دقیقه طول بکشد، باعث می شود بدن پروتئین های شوک حرارتی آزاد کند، این پروتئین ها بدن را تحریک کرده تا فیبرهای کلاژن جدید ایجاد کند. این روش درمانی معمولا کمتر از یک ساعت طول می کشد و بدون درد انجام می شود. امواج رادیوفرکانس بسته به میزان انرژی آزاد شده، به رادیوفرکانس کم انرژی و پرانرژی تقسیم می شود.

مزیت های استفاده از رادیوفرکانس

یکی از مهم ترین و اولین مزایای استفاده از رادیوفرکانس برای جوانسازی پوست این است که این روش به سفت شدن پوست و رفع چین و چروک کمک می کند. همچنین به دلیل توانایی بالای امواج رادیوفرکانس در تحریک کلاژن، این امواج به مبارزه با آسیب های ناشی از خورشید و آفتاب سوختگی نیز موثر هستند. قرار گرفتن در معرض اشعه های ماورا بنفش (UV) خورشید باعث می شود رشته های کلاژن در پوست شکسته شده و به هم ریخته شوند.

3 ماه درمان با RF به میزان قابل توجهی به بهبود علائم آفاب سوختگی و آسیب های خورشید کمک می کند. رادیوفرکانس علاوه بر اینکه بهترین روش جوانسازی صورت محسوب می شود، با تحریک کلاژن به سفت شدن پوست بدن نیز کمک می کند. در پژوهشی که در این زمینه انجام شد، از 25 شرکت کننده در این مطالعه که طی 5 تا 8 جلسه تحت درمان با رادیوفرکانس قرار گرفتند، 24 نفر بهبود قابل ملاحظه ای در شکل و فرم بدن خود مشاهده کردند که 23 نفر آنها از نتایج حاصل خشنود بودند.

RF در رفع چین و چروک های ریز صورت و دور چشم نیز بسیار موثر عمل می کند. محققان دریافتند که 3 جلسه درمان با RF در طول 6 هفته به میزان قابل توجهی به کاهش چین و چروک کمک می کند. همچنین امواج RF این پتانسیل را دارند که به عنوان یک روش غیر جراحی برای لاغری صورت مورد استفاده قرار گیرند. این امواج به تجزیه چربی کمک می کنند. دلیل دیگری که امواج رادیوفرکانس به عنوان بهترین روش جوانسازی صورت و بدن مطرح می شوند این است که این امواج اغلب بدون عارضه هستند، رایج ترین عارضه جانبی در روش درمانی رادیوفرکانس بروز قرمزی خفیف و التهاب است که موقت بوده و طی چند روز برطرف می شوند.

فناوری اولتراسوند و جوانسازی صورت

فناوری اولتراسوند بهترین روش جوانسازی صورت

فناوری التراسوند ultrasound technology یک روش غیرجراحی برای تولید کلاژن و سفت کردن پوست است. در روش التراسوند از انرژی گرمایی پالسی متمرکز برای لیفت و افزایش قوام پوست صورت، گردن و سینه استفاده می شود و به دلیل اثربخشی بالایی که دارد و همچنین بی عارضه بودن به عنوان بهترین روش جوانسازی صورت مطرح می شود. امواج التراسوند می توانند چین و چروک های ریز صورت را بهبود بخشند. روش التراسوند در سال 2009 به عنوان یک روش موثر و غیر تهاجمی برای لیفت ابرو، گردن، زیر چانه و رفع چین و چروک های ناحیه دکلته مورد تایید سازمان FDA (سازمان غذا و داروی امریکا) قرار گرفت.

ویژگی هایی که باعث شده التراسوند به عنوان بهترین روش جوانسازی صورت مطرح می شوند، شامل موارد زیر می شوند:

• طول هر جلسه درمان با التراسوند بسیار کوتاه است و حدودا 30 تا 90 دقیقه طول می کشد.
• در این روش هیچ برش یا بیهوشی لازم نیست.
• فرایند درمان نیاز به آمادگی قبلی ندارد.
• هیچ دوره نقاهتی پس از درمان وجود ندارد.

امواج التراسوند با استفاده از دمای مناسب برای تحریک کلاژن سازی، نواحی زیر پوست را با انرژی متمرکز خود هدف قرار می دهند، انرژی گرمایی اپلیکاتور اعماق مختلف را هدف قرار می دهد و بر سه لایه پوست تاثیر می گذارد:
• عضله
• پوست
• چین و چروک های سطحی

انرژی التراسوند کلاژن و بافت الاستیک را تحریک می کند که منجر به سفت تر شدن پوست، کاهش افتادگی و رفع چین و چروک های پوستی می شود.

مقاله مرتبط: لیفت گردن 

کرایپوتراپی روشی دیگر برای جوانسازی صورت

کرایو تراپی یا سرما درمانی برترین روش جوانسازی صورت

روش کرایوتراپی cryotherapy یا سرما درمانی روش دیگری برای جوانسازی پوست است؛ در این روش نیتروژن مایع، معروف به یخ خشک، به مدت 2 تا 3 دقیقه به تمام ناحیه مورد نظر (به عنوان مثال به صورت) پمپاژ می شود و هدف از انجام روش کرایو تراپی این است که به پوست ظاهری درخشان و یکنواخت بدهد. کرایوتراپی یک روش ایمن است و عارضه جانبی ندارد. در موارد خیلی نادر کرایوتراپی باعث بی حسی، سوزن سوزن شدن یا سرمازدگی می شود.

روش کرایپوتراپی به این دلیل بهترین روش جوانسازی صورت در نظر گرفته می شود که یک روش درمانی سریع و بدون نقاهت است و پس از اتمام درمان نیز هیچ قرمزی روی پوست مشاهده نمی شود. یک جلسه کرایوتراپی معمولا 15 تا 30 قیقه طول می کشد.در زمان انجام کرایوتراپی صورت، سرمای شدید باعث انقباض رگ های خونی و سفت شدن منافذ می شود، زمانی که یخ به صورت خود می مالید هم همین اتفاق می افتد که در کرایوتراپی شدت این اتفاق بیشتر است.زمانی

که صورت شما به دمای طبیعی خود بازمی گردد، رگ های خونی به سرعت گشاد می شوند. این امر باعث افزایش گردش خون و سرعت اکسیژن رسانی به صورت می شود و می تواند پوست را درخشان و شاداب کند و همچنین لب ها را نیز حجیم تر می کند. همچنین هجوم خون و اکسیژن به صورت باعث می شود صورت متورم و کشیده تر به نظر برسد. به طور کل کرایوتراپی فواید زیادی برای مبتلایان به بیماری های پوستی دارد.

به عنوان مثال پژوهشی که در این زمینه انجام شد نشان داد که استفاده از سرمادرمانی برای بدن به بهبود علائم atopic dermatitis کمک می کند، به همین دلیل به عنوان یکی از برترین روشهای جوانسازی صورت در نظر گرفته می شود. همچنین دمای پایین باعث کاهش تولید سبوم بر روی پوست و در نتیجه کاهش آکنه پوستی می شود، به هر حال این ادعا نیاز به مطالعات بیشتری دارد.

کرایوتراپی یک روش ایمن و بدون عارضه است، با این حال برخی عوارض احتمالی این روش به شرح زیر می باشند:

• درمان باید در اتاقی مجهز به تهویه درست انجام شود، نیتروژن در فضای بسته باعث کاهش اکسیژن اتاق می شود.
• از آنجایی که بخار نیتروژن بسیار سرد است (معمولا بین منفی 129 و 184 درجه سانتیگراد) به ندرت ممکن است در زمان درمان دچار سوختگی ناشی از سرما یا سرمازدگی شوید.
• ممکن است موقتا دچار بی حسی یا گزگز در صورت شوید.
• برخی افراد پس از کرایوتراپی دچار تغییر رنگ در پوست می شوند که ممکن است موقت یا دائمی باشد.
قبل از انجام کرایوتراپی برای اثربخشی بیشتر و پیشگیری از هر گونه مشکل نکات زیر را در نظر داشته باشید:
• اگر بوتاکس و یا هر تزریق دیگری انجام داده اید، حداقل دو هفته منتظر بمانید و پس از آن کرایوتراپی را انجام دهید.
• روز قبل از کرایوتراپی آب زیاد بنوشید تا به پوست خود آبرسانی کنید.
• از لایه برداری سنگین پوست و یا هرگونه محصول جدیدی که پوست را تحریک می کند، اجتناب کنید.
• قبل از انجام کرایوتراپی پوست خود را کاملا تمیز کنید و هیچ آرایشی روی پوست خود نداشته باشید.

علاوه بر انجام هر یک از این روش ها به عنوان بهترین روش جوانسازی صورت، در ادامه به چند نکته مهم دیگر هم اشاره می کنیم که به جوانسازی پوست صورت کمک می کند.

خواب خود را کامل کنید

خواب بخش مهمی از جوانسازی کلی پوست است، در هنگام خواب سلول های سراسر بدن قادر به ترمیم خود هستند که این مسئله شامل سلول های پوست نیز می شود. در زمان خواب بدن هورمون ملاتونین ترشح می کند که نقش مهمی در ترمیم و سلامت پوست دارد. خواب کامل مطمئنا یک مکمل مناسب برای بهترین روش جوانسازی صورت محسوب می شود.

یک مکمل زیبایی مصرف کنید

همانطور که می دانیم زیبایی پوست در سطح سلولی آغاز می شود، بنابراین بهتر است تمام ابزارهای لازم برای جوانسازی را از درون در اختیار سلول های پوست قرار دهیم تا عملکرد مطلوبی داشته باشند. مصرف مکمل های مورد نیاز می تواند بهترین روش جوانسازی صورت باشد.

از یک سرم حاوی ویتامین های C و E استفاده کنید

در تمام روش هایی که به عنوان بهترین روش جوانسازی صورت معرفی شدند، ویتامین C در صدر لیست داروهای موضعی توصیه شده قرار می گیرد. ویتامین C نوعی آنتی اکسیدان است که به دو روش از پوست حمایت می کند: اول با افزایش تولید کلاژن و دوم با تثبیت کلاژنی که پوست از قبل داشته است. به این ترتیب پوست می تواند ساختار داخلی خود را با کلاژن بازسازی کند و آن را

برای مدت طولانی در خود حفظ کند. نکته مهم این است که استفاده موضعی از ویتامین C زمانی اثربخشی بهتری خواهد داشت که با ویتامین E همراه باشد. ویتامین C یک ویتامین محلول در آب و ویتامین E یک ویتامین محلول در چربی است؛ زمانی که این دو با هم ترکیب می شوند، ویتامین E کمک می کند که ویتامین C بهتر به لایه چربی سلول های پوست نفوذ کند.

ویتامین C یک آنتی اکسیدان ناپایدار است و پس از خنثی کردن یک رادیکال آزاد، قدرت مبارزه با رادیکال های آزاد دیگر را از دست می دهد. اما ویتامین E قادر است دوباره ویتامین C را افزایش دهد تا برای مدت طولانی تری بتواند به مبارزه با استرس اکسیداتیو بپردازد.