لیفت ابرو و جدید ترین تکنیک های آن

اگر پزشک، درمانگر و یا دارنده کلینیک هستید و با مراجعینی روبه رو هستید که به دنبال روش های کم دردتر و کم هزینه تر با ماندگاری بالا برای لیفت ابرو هستند، این مطلب را تا انتها مطالعه کنید. ضمن اینکه در مقاله ایی دیگر به بررسی تخصصی لیفت صورت پرداخته ایم.

با افزایش سن، شل شدن و افتادگی عضلات امری کاملا اجتناب ناپذیر است که این امر تمام بخش های بدن، از جمله صورت را تحت الشعاع قرار می دهد. یکی از پیامدهای شل شدن عضلات صورت، افتادگی ابروهاست که گاهی باعث افتادگی پلک ها هم می شود.

روش های تهاجمی و غیر تهاجمی برای لیفت ابرو وجود دارد که در ادامه به بررسی هر دو مورد و معرفی جدیدترین روش غیر تهاجمی برای لیفت ابرو می پردازیم.

کاندیدای لیفت ابرو چه کسی است ؟

دلایل مشترکی برای تمایل به انجام لیفت ابرو وجود دارد :

افتادگی قسمت خارجی ابرو که چهره را ناراحت نشان می دهد .

قسمت مرکزی ابروها به سمت پایین افتاده و شما را عصبانی نشان می دهد .

بین دو چشم شما خط افقی ایجاد شده است .

اگر شما خانم هستید و به دلیل افتادگی ابروها نمی توانید پلک فوقانی را آرایش کنید .

مقاله مرتبط: لیزر لیپولیز

لیفت ابرو با دستگاه های مداریا

لیفت ابرو به روش های غیرتهاجمی با دستگاه تری دی فرکشنال مداریا

در گذشته لیفت ابرو عمدتا به روش جراحی انجام می شد که در ادامه به بررسی تکنیک های مختلفی جراحی می پردازیم. اما امروزه با کمک دستگاه های تجهیزات پزشکی امکان ارائه درمان های بهتر و کم تهاجمی تر فراهم شده و تمام افرادی که به هر دلیلی نمی توانند جراحی کنند، به کمک دستگاه های نوین می توانند لیفت ابرو به روش طبیعی انجام دهند.

یکی از این روش های غیر تهاجمی، استفاده از دستگاه تردی فرکشنال ساخت شرکت مداریاست.

دستگاه تری دی فرکشنال مداریا دارای هندپیس اختصاصی برای لیفت و فرم دهی به عضله است. هندپیس اندولیفت مجهز به تکنولوژی CRF یا Contractile Radiofrequency عضلات ناحیه تحت درمان را گرم کرده و همزمان انقباضات پی در پی در آنها ایجاد می کند.

این هندپیس در عضلات ورزش هوازی غیر ارادی با فرکانس بالا را شبیه سازی می کند و به طور طبیعی باعث تقویت عضلات شده و فعالیت های زیستی را در آنها تحریک می کند.

ورزش هوازی و تقویت عضلات باعث لیفت عضله در راستای کار با هندپیس می شود که در نتیجه آن لیفت ابرو نیز اتفاق می افتد. این روش کاملا بدون درد است و بدون نیاز به بی حسی و بیهوشی انجام می شود و به دلیل تحریک فعالیت های زیستی در بدن دارای ماندگاری بالایی است و هیچ عارضه ای در پی ندارد.

برتری دستگاه تری دی فرکشنال به سایر روش ها این است که این دستگاه به کمک تکنولوژی CRF لیفت عضله و لیفت پوست را به طور همزمان انجام می دهد.

جراحی لیفت ابرو

لیفت ابرو به روش جراحی

لیفت ابرو به روش جراحی Brow Lift Surgery نامیده می شود. با افزایش سن افتادگی ابرو یا پتوز ابرو اتفاق می افتد که لیفت ابرو با هدف بهبود وضعیت ابرو انجام می شود.

جراحی لیفت ابرو ممکن است به صورت باز و از طریق برش انجام شود که امکان برداشتن عضلات اخم corrugator supercilii را به طور کامل یا جزئی فراهم می کند. یا بدون برش و با استفاده از روش آندوسکوپیک انجام می شود؛ البته روش آندوسکوپیک دارای ماندگاری بلند مدت نیست.

در افراد جوان پزشک با تزریق بوتاکس و فلج کردن عضله وضعیت ابرو را به مدت کوتاهی اصلاح می کند. تزریق جانبی به بخشی از عضله اوربیکولاریس orbicularis تا حدی می تواند ابرو را بالا ببرد، اما نتیجه این درمان خیلی کوتاه مدت است.

جراحی لیفت ابرو متناسب با انتظار بیمار، به روش های متفاوتی انجام می شود. در هر تکنیک محل برش ها و اسکارهای حاصل متفاوت خواهد بود. تکنیک های استفاده شده در جراحی لیفت ابرو به شرح زیر می باشند:

مقاله مرتبط:  پیکرتراشی

لیفت ابرو به روش جراحی

لیفت به روش آندوسکوپیک Endoscopic brow lift

در این روش چندین برش کوچک در پشت خط مو ایجاد می شود. یک لوله نازک بلند مجهز به چراغ و دوربین بسیار ظریف، از طریق برش های ایجاد شده وارد بافت ها می شود تا بافت ها و ماهیچه های زیرین را مشاهده کند.

پس از آن از طریق یک برش دیگر، ابزاری وارد می شود که برای لیفت بافت های پیشانی استفاده می شود. بافت های لیفت شده با بخیه های ظریف یا پیچ های کوچک و یا تکنیک های دیگر در جای خود محکم می شوند و برش های ایجاد شده نیز با بخیه بسته می شوند.

لیفت موقت ابرو Temporal brow lift

این روش از طریق برش های کوچک، درست در پشت خط مو و در نزدیکی شقیقه ها انجام می شود.

لیفت مستقیم ابرو Direct brow lift

در این روش پوست بالای ابرو برداشته می شود. لیفت مستقیم ابرو معمولا برای افرادی انجام می شود که دارای ابروهای پرپشت هستند. به علاوه مدت زمان انجام این جراحی بسیار کوتاه است و با بی حسی موضعی قابل اجرا است.

لیفت با برش کرونال Coronal brow lift

این روش شامل ایجاد یک برش در پشت خط مو، در بالای سر است که از یک گوش تا گوش دیگر امتداد پیدا می کند. پس از آن پوست سر در قسمت جلوی برش و پوست سر در قسمت پشت آن بر روی هم همپوشانی دارند که باعث لیفت پیشانی به وضعیت جدید می شود.

سپس پوست هایی که روی هم قرار گرفته اند، برداشته می شود و پوست باقیمانده با بخیه به هم متصل می شود. این روش در افرادی که دارای خط موی بلند هستند و یا دارای موهای نازک می باشند و احتمال ریزش مو در آنها بالاست، انجام نمی شود.

مقاله مرتبط:   رفع سلولیت

لیفت ابرو با نخ

لیفت ابرو با نخ

یکی دیگر از روش های لیفت ابرو استفاده از نخ است که یک روش نسبتا غیر تهاجمی است و بدون بیهوشی و با استفاده از بی حسی موضعی انجام می شود. . در این روش ابتدا نواحی ورود و خروج سوزن ها در اطراف ابروها و پیشانی مشخص می شوند و پس از آن سوزن های ظریفی به همراه نخ از این بخش ها عبور کرده و ابروها را به اندازه انتظار بیمار به سمت بالا می کشند.

پس از آن ابتدا و انتهای نخ ها بسته می شود. بسته شدن نخ ها در داخل پوست انجام می شود و قابل تشخیص نیست.

لیفت از ناحیه خط مو

در این روش برشی در قسمت بالای پیشانی و ابتدای خط مو ایجاد می شود. مقدار کمی از پوست و بالای پیشانی برداشته می شود. لیفت ابرو از قسمت خط مو معمولا برای افرادی انجام می شود که دارای پیشانی بلند و خط موی عقب کشیده باشند. در این متد ممکن است جای اسکار در امتداد خط مو قابل مشاهده باشد.

نکاتی برای پزشکان

قبل از انجام لیفت ابرو بیمار خود را معاینه کرده و در مورد انتظارات وی از درمان اطلاعات لازم را جمع آوری کنید. قبل از شروع درمان از میزان افتادگی ابروهای وی از زوایای مختلف عکس بگیرید تا میزان لیفت ابروها را پس از درمان مقایسه کنید.

بیمار را کاملا معاینه کنید تا از بروز هر گونه بیماری و حساسیت در وی اطمینان حاصل کنید، به ویژه اگر قصد انجام جراحی را دارید. قبل از انجام جراحی نکات زیر را به بیمار خود گوشزد کنید:

• یک هفته قبل از جراحی و در دوره نقاهت از کشیدن سیگار اجتناب کند.

• از مصرف داروهای رقیق کننده خون، مانند آسپیرین، داروهای ضد اتلهاب و مکمل های گیاهی اجتناب کند.

• پس از جراحی نیز فرد تا مدتی از بلند کردن اجسام سنگین و یا انجام حرکت های شدید اجتناب کند.

پینترست مداریا را دنبال کنید.