بهترین دستگاه جوانسازی پوست کدام است ؟

برترین دستگاه جوانسازی پوست

بهترین دستگاه جوانسازی پوست همواره  اهمیت خاصی برای اغلب مردم به ویژه متخصصین این حوزه داشته است. با پیشرفت تکنولوژی و به روی کار آمدن فناوری های جدید، دستگاه های جوانسازی متفاوتی در کلینیک های زیبایی مورد استفاده قرار می گیرند. اما آیا می دانید کدام دستگاه بهترین دستگاه جوانسازی پوست محسوب می شود؟ فاکتورهای مختلفی در تعیین یک دستگاه به عنوان بهترین دستگاه جوانسازی پوست نقش دارند، برخی از مهم ترین این فاکتورها عبارتند از:

• میزان اثر بخشی روش درمانی
• عوارض درمانی (با توجه به اینکه درمان انجام شده در زمینه زیبایی است، عوارض جانبی جایگاهی ندارند)
• دوره نقاهت درمان (هر چه دوره نقاهت کوتاه تر باشد، درمان موثرتر خواهد بود)
• هزینه درمان

مقاله مرتبط :  پلاسما جت

RF فرکشنال

تکنولوژی رادیوفرکانس فرکشنال Fractional RF یک فناوری جدید است که ترکیبی از درمال استمپ dermal stamping و رادیوفرکانس است و دستگاه mRF مداریا به دلیل دارا بودن این تکنولوژی بهترین دستگاه جوانسازی پوست محسوب می شود. رادیوفرکانس فرکشنال مداریا با نوآوری هایی که روی آن انجام شده، تفاوت هایی با رادیوفرکانس فرکشنال معمول دارد و کم و کاستی های این تکنولوژی را برطرف ساخته و می توان دستگاه mRF مداریا را به عنوان بهترین دستگاه جوانسازی پوست در نظر گرفت. در ادامه به بررسی تکنولوژی رادیوفرکانس فرکشنال می پردازیم علل برتری آن را به سایر روش ها بیان می کنیم.

در RF فرکشنال، رادیوفرکانس از انرژی برای گرم کردن بافت پوست استفاده می کند که بازسازی بافت را تحریک کرده و به تولید کلاژن و افزایش قوام پوست کمک می کند.این گرما سلول ها و فیبرهای ناسالم را متابولیز کرده و تولید سلول های جدید و سالم را تحریک می کند، نتیجه این فرایند بهبود ساختار پوست، کاهش اندازه منافذ، کاهش زخم های آکنه، سفت شدن پوست و بهبود چین و چروک های روی پوست است. از RF فرکشنال برای ترک های پوستی و همچنین بهبود جای زخم های ناشی از جراحی استفاده می شود

چرا RF فرکشنال بهترین دستگاه جوانسازی پوست است؟

افزایش سطح کلاژن همیشه برای کاهش چین و چروک و بهبود ظاهر پوست مفید است، RF فرکشنال این فرایند را تقویت می کند. گرمای ایجاد شده توسط انرژی رادیوفرکانس لایه های زیرین پوست را منقبض کرده و به صاف شدن خطوط و چین و چروک ها، حتی عمیق ترین آنها، کمک زیادی می کند. دستگاه RF فرکشنال در مدت کوتاهی باعث پوست صاف تر می شود و به همین دلیل بهترین دستگاه جوانسازی پوست نامیده می شود. عمق نفوذ بیشتر RF فرکشنال دلیل دیگری است که دستگاه های دارای این تکنولوژی را بهترین دستگاه جوانسازی پوست می نامند. RF فرکشنال قادر است بدون آسیب زدن به لایه های بیرونی، لایه های عمیق تر پوست را تحت تاثیر قرار دهد.

در RF فرکشنال انرژی رادیوفرکانس از نوک سوزن به لایه های عمیق تر پوست منتقل می شود و باعث تحریک و تولید کلاژن شده و پوست را سفت می کند.RF فرکشنال برای اسکار آکنه گزینه مناسب تری است. اسکارها از جمله اسکار آکنه، بخشی از پوست ضخیم و آسیب دیده هستند؛ RF فرکشنال نسبت به میکرونیدلینگ در رفع اسکارها توانایی بیشتری دارد زیرا انرژی رادیوفرکانس نسبت به سوراخ کردن با سوزن، زخم ناشی از اسکار آکنه را به طور موثرتر برطرف می کند. مزیت دیگر این است که در زمان استفاده از RF فرکشنال متخصص می تواند سطح انرژی رادیوفرکانس ار بالاتر ببرد تا نتیجه بهتری حاصل شود.

RF فرکشنال چطور کار می کند؟

در ابتدا کارتریج میکرونیدل ها به طور کامل با پوست تماس پیدا کرده و به آرامی وارد پوست می شوند، ورود این میکرونیدل ها به داخل پوست بدون درد انجام می شود. انرژی RF بایپولار بافت اطراف میکرونیدل ها را از حالت طبیعی خارج می کند و پس از آن فرایند تولید کلاژن و افزایش قوام پوست آغاز می شود.

مزایای دستگاه RF فرکشنال بهترین دستگاه جوانسازی پوست

• بهبود بافت و قوام پوست
• کاهش چین و چروک ها و خطوط ریز روی پوست
• به حداقل رساندن منافذ پوستی
• سفت کردن و لیفت پوست
• کاهش اسکار و استرچ مارک
• کاهش رگ های عنکبوتی
• روشن کردن پوست

دستگاه رادیوفرکانس فرکشنال مداریا mRF با سایر دستگاه های رادیوفرکانس فرکشنال تفاوت هایی دارد که در ادامه به این تفاوت ها اشاره می کنیم:

اول اینکه نیدل ها در دستگاه RF فرکشنال مداریا وارد پوست نمی شوند (البته قابلیت ورود این سوزن ها به داخل پوست وجود دارد) بنابراین درد خیلی کمتری برای بیمار به همراه دارند و کار پزشک نیز راحت تر انجام می شود.نکته دیگر اینکه این دستگاه می تواند گاز CO2 یا کربوکسی بر روی منطقه تحت درمان بپاشد که به این ترتیب درد خیلی کاهش پیدا می کند و در صورت ورود سوزن ها به داخل پوست، بیمار درد حس نمی کند.

مزیت دیگر پاشش گاز CO2 این است که از آنجایی که این گاز سمی است، خونرسانی به منطقه تحت درمان افزایش پیدا کرده و در نتیجه جوانسازی بهتر انجام می شود.مزیت دیگر mRF این است که این دستگاه مجهز به لیزر دایود 630 نانومتر است که این لیزر باعث افزایش گردش خون شده و جوانسازی را به بهترین شکل انجام می دهد.بزرگترین تفاوت رادیوفرکانس فرکشنال تولید مداریا این است که با این دستگاه امکان استفاده از هندپیس رادیوفرکانس حرارتی وجود دارد که با سایر دستگاه ها این امکان وجود ندارد.

یکی دیگر از مزیت های سیستم mRF این است که این دستگاه دارای نیدل های متنوعی است که هر یک از این نیدل ها کاربرد خاصی دارد. هزینه مصرفی این دستگاه بسیار کم است و همچنین کار با دستگاه برای اپراتور بسیار راحت است. از نظر خیلی از متخصصین و بیماران دستگاه رادیوفرکانس فرکشنال مداریا بهترین دستگاه جوانسازی پوست است.

دستگاه هایفو

دستگاه هایفو

هایفو یا اولتراسوند متمرکز با شدت بالا High-intensity focused ultrasound یک روش درمانی نسبتا جدید برای جوانسازی پوست است که به عنوان یک روش غیر تهاجمی و بدون درد برای لیفت صورت در نظر گرفته می شود. در این روش از انرژی التراسوند برای تولید کلاژن استفاده می شود.

هایفو در درجه اول برای درمان تومورها مورد استفاده قرار گرفت و پس از آن وارد حیطه زیبایی نیز شد که امروزه دستگاه هایفو در بین متخصصین اغلب به عنوان بهترین دستگاه جوانسازی پوست در نظر گرفته می شود. نتایج درمانی هایفو طی چند ماه پس از اتمام درمان قابل مشاهده است، در حالیکه این روش ریسک مربوط به جراحی را به همراه ندارد.

در واقع دستگاه هایفو برای افرادی که دارای افتادگی های شدید هستند، گزینه مناسبی نیست اما برای جوان ترها که افتادگی های خفیف دارند و تمایلی به انجام جراحی ندارند، بهترین دستگاه جوانسازی پوست محسوب می شود.

هایفو برای جوانسازی صورت چطور کار می کند؟

هایفو از انرژی متمرکز فراصوت یا التراسوند برای هدف قرار دادن لایه های زیرین پوست استفاده می کند. انرژی التراسوند باعث می شود بافت به سرعت گرم شود. زمانی که سلول های ناحیه تحت درمان به دمای مشخصی برسند، آسیب سلولی رخ می دهد. آسیب سلولی ممکن است عجیب به نظر برسد اما در نتیجه این آسیب سلول ها تحریک می شوند تا کلاژن بیشتری تولید کنند.

افزایش کلاژن باعث سفت شدن و قوام پوست می شود و هیچ آسیبی به بافت های اطراف نیز وارد نمی شود، به همین دلیل دستگاه هایفو بهترین دستگاه جوانسازی پوست محسوب می شود. نکته مهمی که در مورد دستگاه هایفو وجود دارد این است که این روش برای همه افراد مناسب نیست، افرادی که دچار افتادگی و شلی شدید پوست هستند ، همچنین کسانی که دچار آسیب های پوستی ناشی از نور هستند، گزینه های مناسبی برای هایفو نیستند.

در چه مواردی نباید از دستگاه هایفو استفاده کرد ؟

• اگر در منطقه تحت درمان دچار عفونت هستید
• اگر دچار ضایعات پوستی باز در ناحیه تحت درمان هستید
• دچار آکنه های شدید یا کیستیک شده اید
• ایمپلنت فلزی در ناحیه تحت درمان دارید

 مزیت های هایفو بهترین دستگاه جوانسازی پوست

• کاهش چین و چروک
• سفت کردن پوست و رفع افتادگی پوست
• لیفت گونه ها، ابروها و پلک ها
• بهبود خط فک
• سفت شدن و لیفت دکلته
• صاف کردن پوست

در زمان انجام درمان با هایفو ممکن است فرد احساس ناراحتی جزئی داشته باشد که برخی آن را به شکل پالس های الکتریکی ضعیف یا احساس سوزن های ظریف توصیف می کنند.
با توجه به ویژگی های بیان شده در مورد این دستگاه ها و شرایط پوستی خود، می توانید بهترین دستگاه جوانسازی پوست را برای خود انتخاب کنید.

اینستاگرام مداریا را دنبال کنید .

مقاله مرتبط : لیفت پیشانی