سخت ترین رژیم لاغری کدام است؟

معرفی چند رژیم لاغری سخت

رژیم های لاغری مختلفی برای مثال رژیم تخم مرغ برای کاهش وزن وجود دارد و شما می توانید با توجه به شرایط جسمی خود رژیم مناسبی را انتخاب کنید، اما امتحان کردن برخی رژیم ها به هیچ عنوان توصیه نمی شود چرا که میزان سختی آنها به حدی است که ادامه آن برایتان امکان پذیر نخواهد بود.

می دانید سخت ترین رژیم لاغری کدام است؟ در این صفحه از مداریا چند رژیم غذایی معرفی می شوند که در دسته سخت ترین رژیم های لاغری قرار می گیرند. آیا تاکنون این رژیم ها را امتحان کرده اید؟ فکر می کنید چه رژیم های دیگری در این دسته قرار می گیرند؟

مقاله مرتبط : ورزش شکم برای لاغری

رژیم سوپ کلم

 رژیم سوپ کلم

در رژیم سوپ کلم همانطور که از نامش پیداست، فرص بر این است که طی یک هفته تنها غذایی که اجازه خوردن دارید، سوپ کلم باشد. مانند سایر رژیم های تک غذایی، رژیم سوپ کلم نیز خیلی سریع باعث گرسنگی شده و منجر به کاهش آب بدن و همچنین از بین رفتن توده عضلانی می شود. همچنین بعد از یک هفته خوردن سوپ کلم، دچار مشکلات گوارشی خواهید شد.

برنامه غذایی در رژیم سوپ کلم به شرح زیر می باشد:
• روز اول: سوپ کلم به همراه انواع میوه تا حد امکان (تمام میوه ها به جز موز)
• روز دوم: سوپ کلم به همراه انواع سبزیجات، از جمله سیب زمینی با کمی کره
• روز سوم: سوپ کلم به اضافه میوه و سبزیجات، به جز موز د سیب زمینی
• روز چهارم: سوپ کلم به اضافه هشت عدد موز و شیر بدون چربی به مقدار دلخواه
• روز پنجم: سوپ کلم به اضافه مقداری گوشت گاو و چند عدد گوجه فرنگی
• روز ششم: سوپ کلم به اضافه گوشت گاو و سبزیجات مختلف (به جز سیب زمینی)
• روز هفتم: سوپ کلم به اضافه برنج قهوه ای و سبزیجات مختلف (به جز سیب زمینی) و آبمیوه بدون قند

رژیم گریپفروت

در این رژیم فرد روزانه 800 کالری دریافت می کند؛ رژیم گریپفروت نیز سخت ترین رژیم لاغری محسوب می شود. برنامه غذایی رژیم گریپفروت به شرح زیر می باشد:
• خوردن نصف گریپفروت قبل از هر وعده غذایی
• نوشیدن قهوه تلخ به میزانی ه سیستم عصبی فرد می تواند تحمل کند.
• خوردن چند تکه نان تست
• مقداری پروتئین، اغلب تخم مرغ آب پز به عنوان گزینه مناسب انتخاب می شود.

رژیم hCG

هیچ سرنخی در مورد علت و منشا ایجاد این رژیم وجود ندارد، اما یک این رژیم غذایی نیز سخت ترین رژیم لاغری است که بسیاری معتقدند برنامه ناسالمی است که در کاهش وزن کمکی به فرد نمی کند. رژیم hCG یک برنامه غذایی با کالری فوق العاده پایین و تزریق هورمون hCG است. در این رژیم فرد مجاز به دریافت 500 تا 800 کالری در روز است.

برنامه غذایی در رژیم hCG به این شکل است که فرد پروتئین روزانه خود را از طریق گوشت کم چرب، مرغ و ماهی دریافت می کند، مصرف شیر و کربوهیدرات محدود می شود و فرد اجازه مصرف مقداری میوه و سبزیجات دارد. مولفه دیگر این رژیم هورمون hCG است که با به ران تزریق می شود و یا به صورت قطره خوراکی مصرف می شود.

یکی از بزرگترین نقاط ضعف رژیم hCG کالری بسیار پایین آن است که اغلب باعث ضعف شدید رژیم گیرنده می شود. به علاوه بدن دچار کمبود ویتامین ها، مواد معدنی و پروتئین های ضروری می شود. همچنین رژیم hCG منجر به بروز سنگ صفری، عدم تعادل الکترولیت ها و ضربان ناهماهنگ قلب می شود

رژیم توت فرنگی

 رژیم توت فرنگی

رژیم توت فرنگی نیز جز رژیم های تک غذایی محسوب می شود و به همین دلیل سخت ترین رژیم لاغری محسوب می شود. البته رژیم توت فرنگی دارای دو ورژن است، در یک نوع آن روزانه توت فرنگی را به عنوان یک مکمل سالم مصرف می کنید؛ توت فرنگی دارای مواد مغذی زیادی است، از جمله اینکه این مویه سرشار از ویتامین C است و حاوی فولیک اسید و پتاسیم نیز می باشد.

نسخه دیگر رژیم توت فرنگی، که نسخه سخت تر آن محسوب می شود، به این شکل است که فرد در طول روز فقط اجازه خوردن توت فرنگی را دارد. گرچه توت فرنگی یک میوه سالم و مغذی محسوب می شود، اما اینکه در طول روز فقط توت فرنگی بخورید، نه تنها خطرناک بوده و دچار مشکلات گوارشی خواهید شد، بلکه بسیاری از ویتامین ها و مواد مغذی دیگر را از دست داده و خطر بروز سو تغذیه وجود دارد.

رژیم کاکروبیوتیک Macrobiotic

رژیم دیگری که سخت ترین رژیم لاغری محسوب می شود، ماتروبیوتیک نامیده می شود. این برنامه غذایی به این شکل است که 60 درصد تمام وعده های غذایی شامل غلات سبوس دار است و بقیه آن را سبزیجات خام تشکیل می دهد.

این رژیم در حقیقت بر روی مصرف چربی کم و فیبر فراوان تاکید دارد که تمام آنها به جای محصولات حیوانی، باید از منابع گیاهی تامین شوند. نسخه قدیمی این رژیم شامل 10 مرحله است و در هر مرحله یک ماده غذایی حذف می شود تا در نهایت تنها برنج قهوه ای و آب در رژیم باقی می ماند.

محدود کردن مواد غذایی و حذف آنها می تواند باعث محروم شدن بدن از برخی ویتامین ها می شود.

مقاله مرتبط:  لاغری در یک ماه

رژیم نیروی هوایی روسیه

رژیم نیروی هوایی روسیه

رژیم نیروی هوایی روسیه رژیم یک هفته ای است که در اصل برای تناسب اندام سربازان اتحاد جماهیر ایجاد شد، این رژیم سخت ترین رژیم لاغری محسوب می شود و یک رژیم کم کالری و فوق العاده سخت است.

در این رژیم توصیه می شود که در طول روز حداقل چهار لیوان آب یا نوشابه رژیمی بنوشید. در این رژیم می توانید وعده های غذایی خود را با نمک، فلفل، سبزی، سرکه، سس سویا، خردل و سس گوجه فرنگی مزه دار کنید. برای صبحانه قهوه تلخ بنوشید، وعده نهار شامل دو عدد تخم مرغ و یک گوجه فرنگی است. برای شام فرد می تواند مقدار گوشت قرمز همراه با سبزیجات میل کند.

در این رژیم دریافت کالری بسیار کم است و در عین حال فرد فعالیت بدنی زیادی هم دارد، به همین دلیل این رژیم به عنوان سخت ترین رژیم لاغری مطرح می شود.

رژیم سیب زمینی

رژیم سیب زمینی نیز یکی دیگر از رژیم هایی غذایی است که به عنوان سخت ترین رژیم لاغری مطرح است و مانند سایر رژیم های تک غذایی بر روی خوردن سیب زمینی در وعده صبحانه، ناهار و شام تاکید می کند. این رژیم در طولانی مدت ناپایدار است و از آنجایی که سیب زمینی فاقد دو ماده مغذی حیایی، پروتئین و چربی، است، توصیه نمی شود. این رژیم در کاهش وزن موثر عمل می کند، اما به دلیل محدودیت های غذایی شدیدی که دارد، توصیه نمی شود.

در این نوشتار سعی شد چند مورد از سخت ترین رژیم های لاغری را معرفی کنیم. حالا به نظر شما سخت ترین رژیم لاغری در دنیا کدام رژیم است؟ شما کدام یک از این برنامه های غذایی را امتحان کرده اید؟

به طور کل گرفتن رژیم های تک غذایی توصیه نمی شوند. همچنن لازم است قبل از هر تصمیمی در مورد تغییر برنامه غذایی ابتدا با یک متخصص تغذیه مشورت کنید. اگر تمایلی به گرفتن رژیم ندارید و به دنبال روشی برای کاهش وزن سریع و یا لاغری موضعی هستید، می توانید از دستگاه های غیر تهاجمی مداریا استفاده کنید.

برای انتخاب پزشک مورد نظر خود لطفا به صفحه پزشک یاب مراجعه نمایید.

اینستاگرام مداریا را دنبال کنید .