لاغری در یک ماه با چند راهکار قابل دسترس

آیا لاغری در یک ماه میسر می باشد ؟

کاهش وزن و رسیدن به وزن ایده آل چالش بزرگی است، به ویژه اگر هدف لاغری در یک ماه یا حتی کوتاه تر باشد، اما انجام برخی اقدامات و انواع رژیم لاغری  به شما کمک می کند در این مسیر موفق باشید، به عنوان مثال تغییر در رژیم غذایی و سبک زندگی یکی از مهم ترین اقدامات در مسیر کاهش وزن سریع است.

علاوه بر تغییراتی که در رژیم غذایی خود می دهید و ورزشی که می کنید، نوشیدن برخی دمنوش ها نیز به چربی سوزی یا کم شدن اشتها کمک می کنند. در این مقاله به چند نکته مهم اشاره خواهیم کرد که به کاهش وزن سریع به شما کمک می کنند. بنابراین اگر به دنبال روشی برای لاغری در یک ماه هستید، حتما این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

مقاله مرتبط : ورزش شکم برای لاغری

لاغری در یک ماه با دمنوش

لاغری در یک ماه با دمنوش

اگر عادت به نوشیدنی های پرکالری دارید، می توانید چای یا یک دمنوش سالم را جایگزین این نوشیدنی ها و پس از مدتی شاهد کاهش وزن خود خواهید بود. در ادامه به انواع دمنوش و چای اشاره می کنیم که به کاهش وزن کمک می کنند.

بررسی های انجام شده در مورد انواع چای نشان می دهند که انواع چای حاوی ماده ای به نام کاتچین catechins هستند که از طریق شکستن سریع تر چربی ها متابولیسم بدن و کالری سوزی را افزایش می دهند.

کاتچین نوعی ترکیب گیاهی با خواص آنتی اکسیدانی قوی است و در انواع چای یافت می شود، از جمله چای سبز. در مورد چای سبز پژوهشی بر روی 1200 نفر انجام شد و نتیجه تحقیقات نشان داد افرادی که به مدت 10 سال روزانه دو فنجان چای سبز می نوشند، شکم کوچکتر و دور کمر کمتری نسبت به دیگران دارند.

محققان نوعی ارتباط مستقیم بین کاهش وزن و مصرف چای سبز پیدا کردند. خاصیت کالری سوزی چای سبز ناشی از وجود کاتچین و کافئین در این نوشیدنی است که هر دو با هم اثربخشی یکدیگر را در کاهش وزن تقویت می کنند. کاتچین و کافئین موجود در چای سبز به طور خاص سلول های چربی را هدف قرار می دهند و همچنین باعث افزایش اکسیداسیون چربی (فرایند تجزیه اسیدهای چرب) می شوند.

ویژگی فوق العاده دیگری که کاتچین دارد این است که می تواند رشد سلول های چربی را مهار کند، بنابراین سلول های چربی جدید تشکیل نمی شود. محققان معتقدند که کاتچین می تواند در فرایند جذب چربی و متابولیسم اختلال ایجاد کند.

توصیه می کنیم اگر در تلاش برای لاغری در یک ماه هستید، چای سبز بنوشید اما در نوشیدن آن زیاده روی نکنید و همچنین چای سبز را بدون هیچ شیرین کننده ای مصرف کنید.

چای معمولی

چای معمولی که یکی از نوشیدنی های پرطرفدار در کشور ماست، می تواند به کاهش وزن کمک زیادی کند. نوشیدن چای به دلیل دارا بودن کافئین باعث افزایش سطح انرژی می شود. انرژی بیشتر نیز به شما کمک می کند زمان بیشتری ورزش کنید و در طول روز کالری بیشتری بسوزانید. توجه داشته باشید چای را بدون شیرین کننده های قندی، مانند قند، شکلات و یا بیسکویت، بنوشید. بنابراین برای لاغری در یک ماه روزانه مقداری چای بدون قند بنوشید و فعالیت نیز داشته باشید.

چای بابونه

چای بابونه سرشار از آنتی اکسیدان و خواص ضد چاقی است. این چای دارای خواص ضد التهابی نیز می باشد که به بهبود افسردگی و اضطراب و رفع بی خوابی کمک می کند. در برخی افراد بی خوابی و استرس باعث پرخوری و افزایش وزن می شود. بنابراین اگر برای کاهش وزن نیاز به کاهش استرس دارید، می توانید چای بابونه را امتحان کنید.

دمنوش زنجبیل

زنجبیل دارای طعم و طبعی گرم است که سوخت و ساز بدن را افزایش می دهد. زمانی که اشتهای تان بالاست می توانید زنجبیل تازه را به شکل مکعب های کوچک خرد کرده و به غذا اضافه کنید و از خواص فوق العاده آن بهره مند شوید.

دمنوش لاغری با هل

هل هم خانواده زنجبیل محسوب می شود و انواع مختلفی دارد، از جمله هل سیاه، هل سفید و هل سبز. هل از هر نوعی که باشد، حاوی مقدار زیادی فیبر است، در نتیجه باعث احساس سیری طولانی مدت شده و سوخت و ساز بدن را افزایش می دهد.

هل حاوی ملاتونین است که مانند یک چربی سوز طبیعی عمل می کند. بنابراین مصرف برای لاغری در یک ماه می توانید روزانه هل را به شکل دمنوش مصرف کنید.

لاغری در یک ماه با رژیم غذایی

انتخاب یک رژیم مناسب برای کاهش وزن کار ساده ای نیست و باید زیر نظر پزشک انجام شود، اما به هر حال رعایت برخی اصول به بهبود سبک زندگی و همچنین لاغری کمک می کند که در ادامه به این اصول اشاره می کنیم.

در اولین گام توصیه می کنیم آهسته تر غذا بخورید. آهسته غذا خوردن باعث می شود کمتر غذا بخورید و زودتر احساس سیری کنید. همچنین آهسته غذا خوردن میزان کالری سوزی را افزایش داده و باعث مصرف میزان مایعات بیشتر نیز می شود.

وقتی غذایتان را آهسته می خورید، بدن فرصت بیشتری برای تولید هورمون های کنترل کننده اشتها را دارد و در نتیجه پیغام سیری زودتر به مغز ارسال می شود.

در گام بعدی توصیه می کنیم مایعات و به .یژه آب میزان فراوان بنوشید. آب علاوه بر اینکه به افزایش احساس سیری کمک می کند و همچنین متابولیسم بدن را برای مدت کوتای افزایش داده و کالری سوزی نیز افزایش می یابد. توصیه می شود از مصرف نوشیدنی های قندی و انرژی زا اجتناب کنید. برای لاغری در یک ماه لازم است نوشیدنی های خود را عاقلانه انتخاب کنید.

در گام بعدی مراقب میزان کالری دریافتی خود باشید. میزان کالری دریافتی همواره باید کمتر از میزان کالری سوزانده شده باشد، اما توجه داشته باشید که اگر کالری دریافتی را به میزان زیادی کاهش دهید، پس از مدتی بدن دچار کمبود شده و از ادامه تلاش برای کاهش وزن دست می کشید.

مصرف زیاد فیبر به لاغری در یک ماه کمک زیادی می کند. فیبر یک ماده مغذی است که هضم آن مدت زیادی طول می کشد، به تثبیت قند خون کمک می کند و باعث می شود مدت زیادی احساس سیری کنید. بررسی های زیادی اثربخشی مصرف فیبر را بر کاهش وزن تایید کرده اند. بهترین منابع فیبر عبارتند از: میوه ها، سبزیجات، حبوبات و غلات سبوس دار.

لاغری در یک ماه با پیاده روی

لاغر شدن در یک ماه با پیاده روی

ترکیبی از فعالیت های فیزیکی و کاهش کالری دریافتی روش موثری برای لاغری در یک ماه است. فعالیت هایی مانند پیاده روی، برای کنترل وزن بسیار مهم هستند چرا که باعث افزایش کالری سوزی می شوند.

اگر انجام 30 دقیقه پیاده روی سریع را به کارهای روزانه خود اضافه کنید، روزانه بیش از 150 کالری می سوزانید، دقت داشته باشید هر چه مدت زمان پیاده روی و سرعت شما در زمان پیاده روی بیشتر باشد، میزان کالری سوزی تان نیز بیشتر خواهد بود.

با این حال حفظ تعادل در هر کاری اهمیت زیادی دارد. زیاده روی در انجام پیاده روی ممکن است باعث آسیب به زانوها شود. اگر تازه پیاده روی را شروع کرده اید، بهتر است در ابتدا به مدت کوتاه و یا با شدت کم پیاده روی انجام دهید و به تدریج مدت یا شدت آن را افزایش دهید. پس از یک ماه پیاده روی منظم می توانید خود را وزن کنید. لاغری در یک ماه با پیاده روی کار سختی نیست.

لاغر شدن با طناب زدن

ورزش دیگری که برای لاغر شدن در یک ماه بسیار موثر است، طناب زدن است. با طناب زدن می توانید در مدت خیلی کوتاه مقدار زیادی کالری بسوزانید، به عنوان مثال یک فرد 90 کیلویی با 20 دقیقه طناب زدن می تواند بیش از 240 کالری بسوزاند.

تمام روش ها و نکات یاد شده به شما در کاهش وزن کمک می کنند و یا پس از لاغر شدن، می توانند وزن شما را ثابت نگه دارند. اما آنچه بهتر است بدانید این است که لاغری در یک ماه نیاز به یک روش موثرتر دیگر هم دارد. دستگاه های تناسب اندام مداریا، به شکل غیر تهاجمی و با سرعت زیاد شما را به وزن ایده آل می رسانند.

برای انتخاب پزشک مورد نظر لطفا به صفحه پزشک یاب مراجعه نمایید.

اینستاگرام مداریا را دنبال کنید .