لاغری بدون ورزش با 12 راهکار آسان

چگونه بدون ورزش لاغر شویم؟

تمام کسانی که برای کاهش وزن تلاش کرده اند، می دانند که کار ساده ای نیست، به ویژه لاغری بدون ورزش و در نتیجه کاهش وزن در منزل و یا محل کار برای بسیاری از افراد غیر ممکن به نظر می رسد.

بهتر است بدانید کاهش وزن بدون ورزش و یا بدون رژیم کار دشواری است اما غیر ممکن نیست؛ اگر شما هم به دنبال راهی برای لاغری بدون ورزش هستید، توصیه می کنیم حتما این نوشته را تا انتها مطالعه کنید. در اینجا نکات مهمی مطرح می شوند که کاهش وزن بدون ورزش را تا حد زیادی میسر می سازند. با ما همراه باشید.

لاغری بدون ورزش : سرعت خود را کاهش دهید

بدن ما سیستم پیچیده ای دارد که درک آن نیز کمی سخت است، به عنوان مثال مغز ما به زمان نیاز دارد تا پیغام سیری را ارسال کند. بنابراین وقتی سریع غذا می خوریم، ممکن است قبل از اینکه مغز پیغام سیر شدن را ارسال کند، حجم زیادی غذا خورده و کالری بیشتری دریافت کنید.

بررسی ها نشان داده اند جویدن کامل غذا و وقت کافی برای غذا خوردن سپری کردن، باعث می شود غذای کمتری بخورید، کالری دریافتی کاهش پیدا کرده و مدت بیشتری سیر بمانید. به عبارت دیگر وقتی آهسته غذا می خورید، مطمئن باشید کمتر غذا خواهید خورد که به مرور به کاهش وزن کمک می کند. در مقابل افرادی که سریع تر غذا می خورند، بیشتر مستعد چاقی و اضافه وزن هستند.

نکته: برای اینکه بتوانید سرعت غذا خوردن خود را کاهش دهید و غذا را کامل بجوید، توصیه می کنیم تعداد جویدن های غذا را بشمارید. به عنوان مثال تمام لقمه های خود را 25 مرتبه بجوید و پس از آن غذای خود را قورت دهید.
بنابراین یکی از مهم ترین اقدامات برای لاغری بدون ورزش این است که سرعت غذا خوردن را کم کنید.

مقاله مرتبط : سخت ترین رژیم لاغری

بشقاب قرمز برای غذا خوردن

از بشقاب قرمز برای خوردن غذا استفاده کنید

انتخاب رنگ قرمز برای ظرف غذا به عنوان راهکاری برای لاغری بدون ورزش ممکن است کمی عجیب به نظر برسد، اما این رنگ باعث کاهش کالری دریافتی می شود. رنگ قرمز باعث می شود کمتر غذا بخوریم و علت دقیق آن هنوز مشخص نیست، احتمالا به این دلیل است که رنگ قرمز همواره نشانه خطر و توقف بوده است.

بنابراین اگر بشقاب قرمز رنگ در خانه ندارید، بهتر است تعدادی بشقاب به این رنگ تهیه کرده و مدتی در این بشقاب ها غذا بخورید و پس از مدتی تفاوت را مشاهده کنید.

برای غذاهای با کالری بالا از بشقاب های کوچک استفاده کنید

متاسفانه بشقاب های جدید بزرگ تر شده اند. به یاد داشته باشید استفاده از بشقاب های بزرگ باعث بیشتر شدن حجم غذا می شود و باعث افزایش کالری و در نتیجه افزایش وزن می شود. اما زمانی که از بشقاب های کوچک تر استفاده می کنیم، حجم غذایی که داخل بشقاب می ریزیم کمتر خواهد بود.

بنابراین یکی دیگر از راه های لاغری بدون ورزش استفاده از بشقاب های کوچک برای غذا خوردن است.

آب زیاد بنوشید

نوشیدن آب زیاد یک اصل مهم برای لاغری بدون ورزش است، گاهی اوقات علائم تشنگی شبیه به علائم گرسنگی است و برای رفع تشنگی، به جای نوشیدن آب، غذا می خوریم. اما اگر در طول روز آب زیاد بنوشید، از کم آبی بدن و گرسنگی های کاذب پیشگیری خواهید کرد.

نوشیدن آب، به ویژه قبل از خوردن غذا باعث می شود کمتر غذا بخورید. اگر قبل از غذا خوردن یک لیوان آب بنوشید، کالری کمتری از غذا دریافت می کنید، اما اگر به جای آب از نوشیدنی های قندی مصرف کنید، کاهش وزن اتفاق نخواهد افتاد.

استرس خود را مدیریت کنید

همه ما هر روز دچار استرس و دغدغه های مختلفی هستیم، در زمان استرس بدن هورمون کورتیزول تولید می کند. هورمون کورتیزول باعث افزایش میزان گرسنگی و همچنین تمایل به خوردن غذاهای ناسالم می شود. در نتیجه استرس باعث افزایش وزن می شود.

بنابراین اگر به دنبال روشی برای لاغری بدون ورزش هستید، تکنیک های مختلف برای مدیریت استرس را نیز امتحان کنید

اجتناب از خوردن مواد قندی

از مصرف مواد قندی اجتناب کنید

مصرف زیاد مواد قندی علاوه بر اینکه تاثیر منفی بر روی سلامت عمومی بدن می گذارد، باعث افزایش وزن نیز می شود و خطر بروز برخی بیماری های مزمن مانند دیابت را افزایش می دهد.

مصرف غذاها و نوشیدنی های قندی اغلب ما را کامل سیر نمی کنند، در نتیجه برای سیر شدن بیشتر می خوریم و کالری بیشتری دریافت می کنیم. یک اقدام ساده و مهم برای لاغری بدون ورزش حذف نوشیدنی ها و مواد قندی از رژیم غذایی است. توصیه می شود به جای هر گونه نوشابه و یا نوشیدنی قندی، آب بنوشید.

لطفا خودتان آشپزی کنید

رفتن به رستوران و یا خرید غذای آماده از بیرون راحت تر از آشپزی کردن به نظر می رسد، اما به یاد داشته باشید غذاهای آماده و غذاهای رستوران ها حاوی کالری و چربی زیادی هستند که پس از مدتی منجر به افزایش وزن می شوند.

وقتی که خودتان آشپزی می کنید، می توانید تمام محتویات و مواد آن را کنترل کنید. همچنین آشپزی کردن هم کار لذت بخشی است و می توانید غذای تازه و باکیفیتی را آماده کنید.

وزن خود را به طور منظم اندازه گیری کنید

برای اطمینان از میزان کاهش وزن بهتر است به طور منظم خود را وزن کنید، البته وزن کردن با فاصله های خیلی نزدیک می تواند نتیجه عکس داشته باشد، چرا که وزن در طول روز ممکن است نوسان داشته باشد. به طور منظم و با فواصل مشخص (به عنوان مثال دو بار در هفته) وزن خود را اندازه بگیرید تا مطمئن شوید وزن شما در حال کاهش یا افزایش است.

در اندازه گیری های منظم اگر وزن شما کاهش پیدا کرده بود، به این معناست که مسیر درست را انتخاب کرده اید، اما اگر وزن شما افزایش پیدا کرده بود، بهتر است تغییراتی در رژیم خود بدهید. بنابراین اندازه گیری منظم وزن راهی یکی از اقدامات موثر برای لاغری بدون ورزش است.

از گرفتن رژیم های خیلی سخت اجتناب کنید

اگر به دنبال لاغری بدون ورزش هستید، هر رژیمی را امتحان نکنید. برخی از رژیم های جدید قول کاهش وزن در مدت خیلی کوتاه را می دهند و در این مدت شما می توانید فقط شیک سبزیجات بنوشید و یا آب گرم با مقداری لیمو و طعم دهنده های این چنینی. با این رژیم به سرعت وزن کم می کنید، اما علاوه بر آسیب هایی که این رژیم به سلامت عمومی بدن وارد می کند، کاهش وزن ناشی از آن پایدار نیست و بلافاصله پس از اتمام دوره رژیم، وزن به حالت اول برمی گردد.

به علاوه این رژیم به مرور زمان به سوخت و ساز بدن آسیب وارد می کند و در نتیجه کاهش وزن در طولانی مدت برایتان سخت تر خواهد شد. اگر در لاغری بدون ورزش جدی هستید، از گرفتن رژیم های ناسالم و سخت اجتناب کنید.

مراقب سلامت روده خود باشید

فرایند کاهش وزن پیچیده است و درک آن به طور کامل کمی سخت است. بسیاری از متخصصین معتقدند نوعی ارتباط بین افزایش وزن و عدم تعادل انواع خاصی از باکتری ها در روده است. مصرف روزانه پروبیوتیک و یا خوردن غذاهای تخمیر شده به رفع برخی مشکلات روده کمک می کنند. بنابراین برای لاغری بدون ورزش بهتر است روده های خود را تقویت کنید.

مقدار زیادی ویتامین D مصرف کنید

تحقیقات نشان داده اند افرادی که دچار اضافه وزن هستند، اغلب دچار کمبود ویتامین D هستند و زمانی که افراد وزن کم می کنند، سطح ویتامین D خونشان افزایش پیدا می کند. بنابراین توصیه می شود برای کاهش وزن ویتامین D مصرف کنید، به علاوه ویتامین D مزایای زیاد دیگری نیز برای سلامت دارد، از جمله استحکام استخوان ها.

رعایت این نکات به کاهش وزن و لاغری بدون ورزش کمک می کند اما به تنهایی کافی نیست. استفاده از دستگاه های غیر تهاجمی مداریا برای کاهش وزن سریع بسیار موثر هستند. برای اطلاع از دستگاه های لاغری و پزشک مورد نظر خود به صفحه پزشک یاب مراجعه نمایید.

اینستاگرام مداریا را دنبال کنید.

مقاله مرتبط:  لاغری در یک ماه