ورزش برای لاغری پهلو با 10 متد کاربردی

آب کردن چربی شکم و پهلو یکی از چالش های بزرگ برای همه ما محسوب می شود، بسیاری از مردم با انتخاب ورزش برای لاغری پهلو ، مانند حرکات کرانچ و سایر حرکات شکمی که عضله مایل خارجی شکم obliques را هدف قرار می دهند، سعی می کنند چربی های ناحیه پهلو را آب کنند و کمر باریک تری داشته باشند. برخی نیز ورزش را به عنوان روشی برای لاغری سریع انتخاب می کنند. اما این حرکات زیاد هم برای لاغری پهلو موثر نیستند.

ورزش برای لاغری پهلو روش موثری هست اما کافی نیست؛ برای لاغری پهلو باید همه نکات را با هم رعایت کنید، رژیم غذایی، ورزش و سبک زندگی سالم همه در کنار هم به لاغری پهلو کمک می کنند.

آب کردن چربی شکم و پهلو یکی از چالش های بزرگ برای همه ما محسوب می شود، بسیاری از مردم با انتخاب ورزش برای لاغری پهلو ، مانند حرکات کرانچ و سایر حرکات شکمی که عضله مایل خارجی شکم obliques را هدف قرار می دهند، سعی می کنند چربی های ناحیه پهلو را آب کنند و کمر باریک تری داشته باشند. برخی نیز ورزش را به عنوان روشی برای لاغری سریع انتخاب می کنند. اما این حرکات زیاد هم برای لاغری پهلو موثر نیستند.

ورزش برای لاغری پهلو روش موثری هست اما کافی نیست؛ برای لاغری پهلو باید همه نکات را با هم رعایت کنید، رژیم غذایی، ورزش و سبک زندگی سالم همه در کنار هم به لاغری پهلو کمک می کنند.

برای لاغری پهلو چه ورزش هایی انجام دهیم؟

همه ورزش ها برای لاغری پهلو و شکم موثر نیستند، در این مقاله چند ورزش برای لاغری پهلو معرفی می شود که تا حد زیادی موثر خواهند بود. دقت داشته باشید که صحیح انجام دادن ورزش ها اهمیت زیادی دارد.

ساید پلانک Side Plank

برای انجام حرکت ساید پلانک به پهلو و روی یک آرنج دراز بکشید و باسن خود را به سمت بالا بکشید، طوری که از قسمت بالای شانه تا پاها یک خط مستقیم ایجاد کنید. به مدت 5 ثانیه در این حالت بمانید، سپس باسن خود را به سمت زمین بکشید و دوباره آن را بلند کنید، دقت داشته باشید که باسن نباید با زمین تماس پیدا کند.

به مدت یک دقیقه یا 10 بار این حرکت را انجام دهید، پس از آن پهلوی خود را عوض کنید.

ورزش های شکم و پهلو

پلانک بالا – پایین up-down plank

در وضعیت پلانک قرار بگیرید، طوریکه بازوها صاف باشند، از شانه ها تا نوک پا بدن در امتداد یک خط صاف باشد. آرنج سمت چپ و سپس آرنج راست را به سمت زمین خم کنید و بدن را در وضعیت پلانک خم قرار دهید. پس از آن بازوها را صاف کرده و به وضعیت قبل برگردید. این حرکت را 10 بار تکرار کنید.

لاغری پهلو

حرکت کتل بل پهلو Kettlebell Side Bends

طوری بایستید که پاها به اندازه عرض شانه ها از هم فاصله داشته باشند. یک کتل بل را در دست راست خود بگیرید، کمی به سمت راست خم شوید و اجازه دهید وزنه به سمت زمین آویزان باشد. سپس به حالت ایستاده برگردید.

این حرکت را 10 بار به سمت راست و سپس 10 بار به سمت چپ انجام دهید.

ورزش های لاغری

حرکت اسکات با کتل بل Kettlebell Twist Squats

یک کتل بل را با هر دو دست نگه دارید، طوریکه آرنج ها خم شده و بازوهایتان به قفسه سینه چسبیده باشد. در همان حال که کتل بل را نگه داشته اید، حرکت اسکات را انجام دهید و در عین حال نیم تنه خود را به سمت راست بچرخانید. پس از آن بایستید و به حالت اولیه بازگردید. پس از آن حرکت را همراه با اسکات به سمت چپ انجام دهید. این حرکت را 10 بار پشت سر هم انجام دهید.

اسکات کتل بل

حرکت Ball Knee Drops

این حرکت نیز به لاغری پهلو کمک می کند. به پشت روی زمین دراز بکشید، زانوها را خم کرده و کف پاها صاف روی زمین قرار بگیرد. دست ها را به دو طرف شانه ها قرار دهید تا بتوانید تعادل خود را حفظ کنید. یک توپ با اندازه متوسط را بین زانوهای خود نگه داشته و فشار دهید. پاهای خود را از روی زمین بلند کنید و تا جایی بالا بیاورید که ساق پاهایتان در امتداد سقف قرار بگیرند. پس از آن زانوها را به آرامی به یک طرف بدن (سمت راست یا چپ) پایین بیاورید، اما در هنگام پایین آوردن زانو پشت خود را صاف و بدون حرکت رو زمین نگه دارید. این حرکت به لاغری پهلوها کمک زیادی می کند.

به یاد داشته باشید در زمان انجام این حرکت توپ را بین پاهای خود نگه دارید، طوری که حرکت نکند یا نیفتد. زانوها را به حالت اول (یعنی در امتداد سقف) برگردانده و سپس به سمت مخالف حرکت دهید.

این حرکت را در 2 ست 10 تایی انجام دهید.

ورزش های لاغری

حرکت هیزم شکن Woodchoppers

حرکت هیزم شکن یک ورزش برای لاغری پهلو محسوب می شود که موثر عمل می کند. طوری بایستید که پاها به اندازه عرض شانه ها از هم فاصله داشته باشند. یک کتل بل یا وزنه را با دو دست در مقابل خود نگه دارید. وزن خود را روی پای چپ خود قرار دهید و نیم تنه خود را به سمت چپ بچرخانید و در همان حال دست های خود را به صورت مورب به سمت بالای شانه چپ حرکت دهید. بدن خود را به سمت راست بچرخانید، وزن خود را نیز روی پای راست قرار دهید و وزنه دست خود را به سمت پایین و به طرف ران سمت راست خود حرکت دهید. در زمان انجام حرکت پاها و زانوهای شما در یک محور قرار بگیرند. دقت داشته باشید که این حرکت را با کش هم می توانید انجام دهید.

این حرکت را 10 بار انجام دهید و سپس سمت حرکت خود را تغییر دهید.

لاغر کردن پهلو

حرکت چرخش روسی Russian Twists

روی زمین بنشینید، طوریکه زانوهای شما خم و کف پاهایتان روی زمین قرار گرفته باشند. یک وزنه را با دو دست نگه دارید و بازوها را به سمت جلو بکشید. کمر به اندازه 45 درجه به عقب برود. نیم تنه خود را به سمت راست بچرخانید و اجازه دهید بازوها در راستای قفسه سینه قرار گیرد و به سمت راست و به طرف کف زمین حرکت کنند. سپس به سمت چپ بچرخید.

نکته: برای اینکه این حرکت سخت تر شود، پاهای خود را چند سانتی متر از زمین بلند کرده و با چرخش بالاتنه پاها را ثابت نگه دارید. این حرکت را در دو ست 10 تایی انجام دهید.

چرخش روسی

حرکت Diagonal pike legs

به پشت دراز بکشید و صورت تان رو به سقف باشد، پاها را کنار یکدیگر قرار داده و کامل بکشید. باسن خود را کمی به سمت چپ بچرخانید، طوری که پاها نیز به سمت چپ متمایل باشند. حالا دست چپ خود را پشت سرتان قرار دهید و دست راست را در حالیکه کف دستتان رو به زمین است، به سمت بیرون بدن بکشید. پس از آن با کمک عضلات شکم و باسن پاها را کمی بالا بیاورید، البته دقت کنید که پاها همچنان به سمت چپ متمایل باشند. و پس از آن پاها را به آرامی روی زمین بگذارید. این حرکت را 30 تا 40 بار انجام داده و سپس جهت حرکت خود را عوض کنید.

ورزش برای لاغری پهلو

حرکت Inner thigh crunch lift

برای انجام این حرکت روی زمین به پشت دراز بکشید و پاهای خود را با فاصله زیاد از هم باز کنید. انگشتان پاها باید رو به بالا باشند و دستان خود را پشت سرتان قرار دهید. پای راست خود را بلند کرده و ه سمت بیرون بچرخانید، طوریکه انگشتان پا به طرف بیرون بدن قرار بگیرند. با استفاده از قسمت داخلی ران، پای خود را به آرامی به سمت پایین و به نقطه شروع حرکت بیاورید. پس از آن این حرکت را در جهت مخالف و با پای چپ انجام دهید. این حرکت را 30 تا 40 بار تکرار کنید.

لاغر کردن پهلو با ورزش

حرکت Weighted pike

برای این حرکت به دمبل یا وزنه احتیاج دارید. باز هم به پشت دراز بکشید، طوریکه صورت شما به طرف سقف باشد، پاها را کنار یکدیگر قرار داده و بکشید. در حالیکه یک وزنه 1 تا 2 کیلوگرمی را در دست چپ نگه داشته اید، دست راست خود را زیر سرتان قرار داده و دست چپ را در راستای بدن خود بکشید و پاها را بالا بیاورید و با زاویه 90 درجه در قسمت زانو خم کنید. در زمان حرکت دست میان تنه را درگیر کنید. سپس به حالت شروع حرکت بازگردید، این حرکت را 30 تا 40 مرتبه انجام داده و سپس با دست دیگر این حرکت را تکرار کنید.

ورزش هایی برای لاغر کردن پهلو

لاغری پهلو با حلقه ورزشی امکان پذیر است؟

گرچه حلقه زدن به ظاهر بر روی عضلات کمر و شکم کار می کند و اکثر مردم تصور می کنند استفاده از حلقه ورزشی یا همان هولاهوپ به کوچک کردن کمر و شکم کمک می کند، اما این تصور اشتباه است. حلقه زدن باعث کالری سوزی می شود و می توانید آن را به عنوان یک تمرین قدرتی انجام دهید، اما کمکی به از بین بردن چربی های موضعی اطراف پهلو و شکم نمی کند و یک ورزش برای لاغری پهلو محسوب نمی شود.

لاغری پهلو با دوچرخه سواری

دوچرخه سواری یکی از موثرترین و کامل ترین ورزش هاست که اگر به درستی انجام شود، به چربی سوزی تمام بخش های بدن کمک می کند. دوچرخه سواری نوعی ورزش قلبی و عروقی است که اگر با سرعت و شیب مناسب انجام شود، به بالا رفتن ضربان قلب کمک کرده و با این ورزش چربی سوزی و کاهش وزن هم راحت تر اتفاق می افتد.

به علاوه در هنگام دوچرخه سواری بخش های مختلف بدن درگیر می شوند، بنابراین کالری سوزی با این ورزش نسبت به ورزش های دیگر خیلی راحت تر است. بنابراین دوچرخه سواری به عنوان ورزشی موثر برای سوزاندن چربی تمام بخش های بدن معرفی می شود و در نتیجه بر روی چربی های شکم و پهلو نیز تاثیر می گذارد. دوچرخه سواری را می توانید به عنوان روشی برای لاغری پهلو و سایر بخش های بدن امتحان کنید.

علاوه بر ورزش روش ها و نکات دیگری هم وجود

در این مطلب با انواع ورزش برای لاغری پهلو و شکم آشنا شدید. تمام این ورزش ها و رژیم ها به لاغری پهلوها کمک زیادی می کنند و همچنین در حفظ سلامت جسمی و روحی شما نیز موثر هستند، اما به یاد داشته باشید قدم گذاشتن در مسیر ورزش و رژیم های غذایی نیازمند صبرو حوصله زیاد است و همچنین اراده قوی می خواهد.

شرکت مداریا تولید کننده انواع دستگاه های لاغری با جدیدترین فناوری های روز دنیا در این مسیر به شما کمک می کند و لاغری پهلو را با سرعت بیشتری برایتان انجام می دهد.

دستگاه ام کر mCare یکی از دستگاه های لاغری شرکت مداریا ست که هم به لاغری پهلوها کمک می کند و هم در رفع سلولیت بسیار موثر است. اساس کار ام کر رول مکشی است. رول مکشی از تکنیک غیر مکانیکی و غیر تهاجمی رای تقویت سلول ها و تحریک پوست استفاده می کند. رول مکشی باعث افزایش گردش خون در بافت ها شده و برای مناطق مختلف پوست قابل استفاده است.

مقاله مرتبط