رژیم غذایی لاغری شکم و پهلو با 14ماده غذایی سالم

رژیم غذایی لاغری شکم و پهلو

 رژیم غذایی لاغری شکم و پهلو می تواند راه حلی برای رفع این چربی های سرسخت باشد. در ادامه به معرفی برخی غذاهای مفید می پردازیم که انتخاب آنها در رژیم غذایی لاغری شکم و پهلو به شما کمک می کند بتوانید این چربی ها را سریع تر از بین ببرید.

برخی از بخش های بدن هستند که هدف قرار دادن آنها برای لاغری سخت تر از سایر قسمت هاست. بخشی که به آن فکر می کنید و به نظر می رسد چربی های سرسختی دارد، پشت باسن و پهلوها هستند که به اصطلاح به آنها دستگیره های عاشقانه love handles گفته می شود.

برخلاف چربی های شکم که به اندام های داخلی شما نفوذ کرده و با بیماری های زیادی، از دیابت گرفته تا بیماری قلب و نارسایی کبد، در ارتباط است، چربی پهلوها چربی های ناخواسته ای هستند که درست زیر پوست قرار دارند و به اندازه چربی شکم خطرناک نیستند اما مهم ترین عامل عدم تناسب اندام می باشند.

مقاله مرتبط: بهترین رژیم لاغری 

لاغری شکم و پهلو با چای سفید

برترین مواد غذائی رژیم لاغری شکم و پهلو

چای سفید نوشیدنی لاغر کننده شکم و پهلو

چای سفید در از بین بردن چربی به سه روش متمایز به بدن کمک می کند. بررسی های انجام شده بر روی چای سفید نشان می دهند که این چای می تواند همزمان لیپولیز (تجزیه چربی) را تقویت کرده و از چربی زایی یا تشکیل سلول های چربی پیشگیری می کند. گروه دیگری از محققان دریافتند که این چای منبع آنتی اکسیدانی است که باعث آزاد شدن چربی از سلول ها می شود و به سرعت به کبد در تبدیل چربی به انرژی کمک می کند. چای سفید یک نوشیدنی موثر در رژیم غذایی لاغری شکم و پهلو است.

سبوس جو دو سر

اگر برای از بین بردن چربی های پهلو تلاش می کنید، می توانید به رژیم غذایی لاغری شکم و پهلو سبوس جو دو سر اضافه کنید. کافیست به صبحانه خود بلغور جو دو سر اضافه کنید، هر فنجان از این ماده خوراکی حاوی 8 گرم فیبر و 12 گرم پروتئین است. روی این ماده غذایی مقوی از شکر قهوه ای یا هر شیرین کننده دیگری استفاده نکنید، با این کار ارزش غذایی آن را کم می کنید. بهترین افزودنی ها برای بلغور جو دو سر شیر کم چرب و دارچین است.

سیب زمینی شیرین

سیب زمینی شیرین یکی از بهترین کربوهیدرات هاست که به آرامی هضم می شود و باعث می شود برای مدت طولانی احساس سیری کنید و به اندازه کافی انرژی داشته باشید. سیب زمینی شیرین می تواند جز اصلی رژیم غذایی لاغری شکم و پهلو باشد. برخی از ترکیبات جادویی سیب زمینی شیرین عبارتند از: کاروتنوئیدها، آنتی اکسیدان هایی که سطح قند خون را تثبیت کرده و مقاومت به انسولین را کاهش می دهند و از تبدیل کالری به چربی پیشگیری می کند. این ماده غذایی سرشار از ویتامین های A، C و B6 است که انرژی بیشتری برای ورزش کردن به شما می دهد.

برنامه رژیم غذایی برای لاغری پهلو و شکم  با بلغور گندم

در رژیم لاغری شگم و پهلو به دنبال غلاتی باشید که حاوی بیشترین فیبر و کمترین قند هستند. بلغور گندم یکی از این غلات سالم و فوق العاده است. این ماده غذایی سرشار از فیبر است و هیچ محتوای قندی ندارد و بهترین گزینه در رژیم غذایی لاغری شکم و پهلو است.
سوپ سبزیجات و لوبیا

منظورمان از سوپ، سوپ های آماده بیرون نیست، این سوپ ها حاوی قند و مواد نگهدارنده هستند، توصیه می کنیم سوپ سبزیجات و لوبیای مورد نظر خود را در خانه آماده کنید، در این صورت غذای شما سرشار از فیبر و بدون قند هستند. این سوپ ها گزینه خوبی برای یک وعده غذایی در رژیم غذایی لاغری شکم محسوب می شوند.

رژیم لاغری شکم و پهلو با برنج سیاه

رژیم لاغری شکم و پهلو با برنج سیاه

برنج سیاه که برنج ممنوعه هم نامیده می شود، بهترین منبع آنتی اکسیدان است. طبق بررسی های انجام شده برنج سیاه بیشتر از یک قاشق زغال اخته آنتی اکسیدان دارد، این ماده غذایی سرشار از فیبر، ویتامین E و مقدار کمی قند است. آنتی اکسیدان بیشتر به معنای التهاب کمتر است که باعث ذخیره چربی کمتر می شود. بنابراین در رژیم غذایی لاغری پهلو و شکم مصرف برنج سیاه را فراموش نکنید.

لوبیا سیاه

لوبیا سیاه حاوی مقدار زیادی فیبر است و چربی کمی دارد، این ماده غذایی همچنین منبع خوبی از نشاسته مقاوم است که در برابر هضم مقاوم است و در اطراف دستگاه گوارش می چسبد، بنابراین به شما کمک می کند مدت طولانی تری احساس سیری کنید.

لوبیا با تغذیه باکتری های مفید روده، به بدن کمک می کند بوتیرات شیمیایی chemical butyrate تولید کند که بدن را تشویق می کند به عنوان سوخت بسوزاند. بررسی ها نشان داده اند که لوبیا می تواند تجمع چربی را در بدن کاهش دهد. همه لوبیاها دارای این خاصیت هستند، اما هر چه لوبیا تیره تر باشد، غلظت فیتوکمیکال ها در آن بیشتر است؛ به همین دلیل لوبیا سیاه بهترین رنگ محسوب می شود. بنابراین لوبیا سیاه یک ماده بسیار مهم در رژیم غذایی لاغری شکم و پهلو محسوب می شود.

دانه کدو تنبل

30 گرم دانه کدو تنبل حاوی هشت گرم پروتئین است، یعنی بیشتر از یک تخم مرغ یا بادام. همچنین این دانه ها سرشار از مواد مغذی صاف کننده شکم هستند، موادی مانند فیبر، زینک و پتاسیم است که کلید عضله سازی و ریکاوری هستند. می توانید دانه های کدو تنبل را همراه با سالاد مصرف کنید. در رژیم غذایی لاغری شکم و پهلو دانه های کدو تنبل ار به عنوان یک افزودنی به غذاهای خود یا یک میان وعده سالم فراموش نکنید.

مقاله مرتبط: چربی شکم

لاغری شکم و پهلو با تمشک

تمشک در رژیم غذایی لاغری شکم و پهلو

میوه های قرمز همیشه در رژیم های غذایی مورد استقبال قرار می گیرند. تمشک به عنوان بهترین منبع فیبر نامحلول شناخته می شود. یک فنجان تمشک حاوی 8 گرم فیبر نامحلول است، فیبر نامحلول به تغذیه باکتری های سالم روده کمک می کند و تولید اسید چرب را که التهاب ناشی از چربی را کاهش می دهد.

محققان کانادایی دریافتند کسانی که در رژیم غذایی لاغری شکم و پهلو به میزان زیادی فیبر نامحلول مصرف می کنند، سطح بالاتری از هورمون گرلین ghrelin در بدن دارند – این هورمون گرسنگی را کنترل می کند. همچنین پروتئین موجود در این میوه به عضله سازی کمک زیادی می کند. بنابراین در رژیم غذایی لاغری شکم و پهلو تمشک را به عنوان میان وعده از یاد نبرید.

شکلات تلخ

محققان دریافته اند که آنتی اکسیدان موجود در شکلات تلخ از افزایش وزن پیشگیری می کند و سطح قند خون را نیز کاهش می دهد. همچنین میکروب های روده در معده شکلات را به ترکیبات ضد التهابی و مفید برای قلب تخمیر می کنند که به مقاومت انسولین و کاهش التهاب کمک می کند. شکلات تلخ را حتما در رژیم غذایی لاغری شکم و پهلو مصرف کنید و برای افزایش اثرات آن بهتر است شکلات تلخ را با چند تکه سیب میل کنید، میوه فرایند تخمیر را تسریع کرده و منجر به کاهش التهاب و وزن می شود.

بادام

طبق بررسی ها اغلب مردم به دلیل نوع رژیم غذایی خود دچار کمبود ویتامین E هستند، بادام یکی از بهترین منابع ویتامین E است و در هر نصف فنجان بادام حدود 20 میلی گرم ویتامین E وجود دارد، بادام همچنین سرشار از چربی های تک غیر اشباع و فیبر است که برای رفع چربی های پهلو بسیار موثر هستند. بادام یکی از بهترین میان وعده ها در رژیم غذایی لاغری شکم و پهلو محسوب می شود.

گریپفروت

مانند دونده ماراتن که قبل از مسابقات حرکات کششی انجام می دهد، خوردن نصف گریپفروت قبل از غذا نیز می تواند چربی سوزی بدن را افزایش دهد، به ویژه در مورد چربی های پهلو. تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده نشان می دهند که خوردن گریپفروت قبل از غذا می تواند در 6 هفته تاثیر محسوس بر روی ناحیه شکم و پهلو بگذارد و این مربوط به تاثیرات قدرتمند ترکیبات گریپفروت در چربی زدایی است. بنابراین در رژیم غذایی لاغری شکم و پهلو بهتر است مدتی قبل از خوردن صبحانه نصف یک گریپفروت را بخورید.

گردو

گردو سرشار از چربی های اشباع نشده است که می توانند ذخیره چربی را کاهش داده و متابولیسم را بهبود بخشند. هر 30 گرم گردو حاوی 13 گرم چربی اشباع نشده است. بررسی ها نشان می دهند که رژیم غذایی سرشار از گردو و روغن گردو می تواند به بدن کمک کند در مقابل استرس واکنش بهتری نشان دهد و همچنین باعث کاهش فشار خون دیاستولیک می شود.

تخم مرغ

تخم مرغ بهترین منبع غذایی یک ماده مغذی ضد چربی به نام کولین choline است، به همین دلیل به کاهش وزن کمک می کند. می توانید با امگا 3 موجود در تخم مرغ مبارزه بدن با چربی ها را بهبود بخشید. وجود مواد غذایی ذکر شده در رژیم غذایی لاغری شکم و پهلو به شما کمک زیادی می کند که فرایند کاهش وزن را تسریع کنید اما قبل از هر انتخاب و اقدامی بهتر است با متخصص تغذیه مشورت کنید و در مورد شرایط خود، سوابق پزشکی و داروهایی که مصرف می کنید، پزشک را مطلع سازید.

اینستاگرام مداریا را دنبال کنید.