جدیدترین تکنولوژی ها در درمان پوست و زیبایی

امروزه استفاده از روش های نوین جراحی نرم در زیباسازی و جوانسازی پوست محبوبیت زیادی در بین پزشکان و بیماران پیدا کرده اند. این روش های نوین جدیدترین دستاوردهای تکنولوژی مهندسی پزشکی هستند که به صورت کاملا غیر تهاجمی و موثر و همچنین با هزینه کمتر انجام می شوند.
شرکت مداریا به منظور معرفی یکی از جدیدترین تکنولوژی ها در درمان پوست و زیبایی روز جمعه 30 آبان 1399 وبینار بین المللی با حضور پزشکان برجسته از ایران، امریکا و ایتالیا را برگزار کرد.
در این وبینار به بررسی و معرفی دستگاه پلکسر و اثربخشی آن در درمان های پوست و زیبایی پرداخته شد. سخنرانان این وبینار به شرح زیر بودند:
آقای آرش رضایی کلانتری، مدیر عامل شرکت مدریزالتز در امریکا
دکتر ماسیمو روتا، متخصص زیبایی از ایتالیا
دکتر اسفندیار جلیل زاده، متخصص پیشگیری و عضو آکادمی زیبایی امریکا
دکتر آندرآ کانچلی، مدیر تحقیق و توسعه شرکت GMV ایتالیا

سخنرانی دکتر روتا با معرفی مختصر خود و همچنین بیان سوابق علمی و آکادمی خود آغاز کرد. وی در مورد علت انتخاب پلکسر به عنوان ابزار درمانی در مطب خود، بیان کرد: درمان با پلکسر هم بر روی پوست و هم بر روی سطح چشم، سریع، ایمن و موثر است و آسیبی به بافت اطراف تحت درمان وارد نمی کند.

وبینار پلکسر212

وی در ادامه سخنان خود بیان کرد: از پلکسر می توان هم در تابستان و هم در زمستان استفاده کرد، اما همانطور که می دانید استفاده از لیزر یا انجام جراحی بر روی پلک در تابستان با خطر هایپرپیگمنتیشن همراه است.

به گفته دگتر روتا دستگاه پلکسر در درمان پوست و زیبایی، زنان، چشم پزشکی و دندانپزشکی به کار گرفته می شود. وی با تصاویر قبل و بعد بلفاروپلاستی با پلکسر و جراحی نتایج استفاده از پلکسر و جراحی را با یکدیگر مقایسه کرد.

دکتر روتا گفت: یکی از بهترین مزیت های کار با پلکسر این است که در حین انجام درمان هیچگونه خونریزی اتفاق نمی افتد، بنابراین مشاهده عمل در زمان انجام کار راحت است و خون مانع دید من نمی شود.

وی در ادامه در مورد تاثیر پلکسر در رفع چین و چروک های ریز اطراف لب و همچنین لیفت لب سخنانی بیان کرد و تجربیات خود را در این مورد با نمایش تصاویر قبل و بعد با سایر پزشکان در میان گذاشت.

دکتر روتا در انتهای سخنرانی خود از شرکت مداریا به خاطر فراهم کردن فرصتی برای به اشتراک گذاشتن تجربیات و معرفی تکنولوژی های جدید و غیر تهاجمی تشکر کرد و به سوالات پزشکان در مورد دستگاه پلکسر پاسخ داد.

سخنرانی دکتر جلیل زاده، پس از پایان سخنان دکتر روتا از اغاز شد

این متخصص پیشگیری و عضو آکادمی زیبایی امریکا، سخنرانی خود را با تنوع کاربردهای درمانی پلکسر آغاز کرد و گفت: هیچ بخشی از بدن نیست که برای بهتر شدن و زیبا شدن آن نتوانیم از پلکسر کمک بگیریم.

وی در ادامه سخنرانی نمونه های ویدئوهای درمانی و تصاویر قبل و بعد از درمان را برای پزشکان حاضر به نمایش گذاشت و در مورد تاثیرات دستگاه پلکسر بر روی صورت گفت: این دستگاه کاربردهای زیادی برای زیبا سازی صورت دارد، از جمله: افزایش فاصله بین چشم ها، رفع عدم قرینگی بینی و کاهش سایز بینی، بزرگ کردن لب ها که تا 15 درصد افزایش اندازه در لب ها امکانپذیر است، کاهش چین و چروک دور لب، از بین بردن خال های خوش بیم، زانتالاسما و اسکین تگ ها و همچنین از بین بردن کک و مک صورت.

وی در مورد تاثیر پلکسر بر درمان کک و مک گفت: امکان رفع کک و مک تا 80 درصد در جلسه اول امکانپذیر است. همچنین قولی که به بیماران داده می شود این است که با یک جلسه پلکسر 5 سال جوانتر خواهید شد.

با بررسی مقالات و پژوهش های انجام شده بر روی پلکسر، تاریخچه پلکسر، مکانیزم عملکرد دستگاه و مقایسه با دستگاه های دیگر سخنرانی خود را ادامه داد.

در ادامه وی به بررسی مقاله انجام شده در سال 2017 با عنوان بررسی رضایت مراجعین از روش دستگاه پلکسر توسط دکتر سوتیریس، پرداخت و گفت: 80 نفر برای درمان افتادگی پلک وارد طرح شدند که محدوده سنی این افراد 40 تا 78 سال، 20 نفر از این مراجعین آقا و 60 نفر از آنها خانم بودند. از این تعداد 17.6 درصد قبلا جراحی پلک کرده بودند و اکنون دچار عدم تقارن در پلک شده بودند و برای رفع این عدم تقارن مراجعه کرده بودند، 35.3 درصد دچار افتادگی کم، 35.3 درصد دچار افتادگی زیاد یا متوسط در پلک و 11.8 درصد نیز دچار افتادگی بسیار زیاد بودند که حتی مشکل دید داشتند، به مطب دکتر سوتیریس مراجعه کردند.

وی در ادامه بیان کرد: مطالعات هیستولوژیک در محل انجام پلکسر نشان دهنده تولید کلاژن نوع 3 بود. میزان رضایت بیماران نیز 4.5 از 5 گزارش شد.

مطالعه دیگری که وی مورد بررسی قرار دادند، مطالعه ای در زمینه ایمنی و عملکرد پلکسر در درمان آتروفی واژن بود که توسط دکتر ناولشنسکا در دانشگاه ورشو انجام شد. 39 نفر وارد این پژوهش شدند، میانگین سنی این افراد 47.2 بود. مشکلات اصلی شرکت کنندگان دیسپارونیا، خشکی و خارش بود. در این بررسی یک visual Analogue Scale برای ارزیابی میزان درد، میزان خشکی و میزان خارش مورد استفاده قرار گرفت و همچنین یک پرسشنامه که برای Vaginal Health Index طراحی شده بود که نتایج درمانی حاصل، نتایج فوق العاده ای بودند و Vaginal Health Index از 8.97 به 17.28  افزایش پیدا کرد.

وی در مورد مزیت های دستگاه پلکسر بیان کرد: پلکسر دارای بیشترین امنیت است و هنگام کار با پلکسر آسیبی به بافت های اطراف نمی رسد، درمان با پلکسر بدون گرما انجام می شود و فاصله بین بافت و نوک هندپیس یک فاصله کنترل شده و ایمن است، با کاهش یا افزایش این فاصله هندپیس روی بافت تاثیر نمی گذارد و این ویژگی ایمنی دستگاه را تضمین می کند.

از آنجایی که در این دستگاه هیچ گرمایی تولید نمی شود، هیچ بافتی کربونیزه نمی شود، در نتیجه درد و دوره نقاهت کمتر از روش های دیگر خواهد بود. هندپیس های دستگاه پلکسر وایر لس هستند که به این ترتیب کار با آنها راحت تر است.

در انتهای این وبینار دکتر جلیل زاده به پرسش های پزشکان در رابطه با کاربردهای پلکسر پاسخ دادند. لازم به ذکر است که در این وبینار بیش از 350 متخصص چشم پزشک، متخصص زنان و زایمان و متخصص پوست حضور داشتند.