برترین دستگاه عضله سازی

اگر پزشک، درمانگر و یا دارنده کلینیک هستید که بیمارانی به شما مراجعه می کنند و تقاضای معرفی برترین دستگاه عضله سازی را دارند، این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

اغلب بیماران قبل از شروع درمان به دنبال بهترین کلینیک به منظور رسیدن به عضله سازی و تناسب اندام این روزها کمتر بیماران برای جراحی به پزشکان مراجعه می کنند و بیشتر به دنبال روش های غیر تهاجمی و غیر جراحی هستند. هدف پزشکان نیز ارائه درمانی کم دردتر، کم هزینه تر، با نتایج بالینی ماندگارتر، بدون عود، سریع و ایمن است.

قبل از معرفی برترین دستگاه عضله سازی در حوزه تناسب اندام به بررسی مفهوم تناسب اندام و علت نارضایتی افراد از اندام خود می پردازیم.

چرا گاهی با وجود تناسب اندام، همچنان نارضایتی از اندام وجود دارد؟ گاهی این نارضایتی ناشی از شلی و افتادگی پوست است و گاهی وجود سلولیت عامل نارضایتی در تناسب اندام است و در برخی موارد نیز چربی های موضعی و یا شلی و افتادگی عضلات عامل نارضایتی است.

بنابراین تناسب اندام به معنای کاهش وزن نیست، بلکه یک استراتژی 4 بعدی است و روشی نیاز است که قادر باشد همزمان بر روی پوست، عضله، چربی و سلولیت تاثیر بگذارد.  آنچه مورد انتظار بیمار شماست، تناسب اندام در کنار کاهش وزن است، بنابراین نگاه ما به درمان لازم است نگاهی چند وجهی به رفع مشکل بیمار باشد.

در رفع هر یک از این مشکلات یک تکنولوژی منحصر به فرد استفاده می شود، به عنوان مثال اندرمولوژی یکی از فناوری های موثر برای رفع سلولیت است. و یا برای رفع شلی پوست می توان از تکنولوژی رادیوفرکانس استفاده کرد و نتایج خوبی را نیز شاهد خواهیم بود.

مقاله مرتبط : اندرمولوژی چیست

تکنولوژی رادیو فرکانس

برای بافت چربی نیز تکنولوژی های مختلف به کار گرفته می شود، از جمله کرایولیپولیز، کویتیشن، شاکویوها و رادیوفرکانس های مختلف. اما برای فرم دهی به عضلات تکنولوژی های موجود محدود هستند، همچنین اغلب روش های به کار رفته با محدودیت ها و یا خطراتی همراه هستند که در ادامه به بررسی و مقایسه این تکنولوژی ها می پردازیم و برترین دستگاه عضله سازی را معرفی خواهیم کرد.

یکی از روش های عضله سازی استفاده از دستگاه های EMS یا Electro muscle stimulation است. در این دستگاه ها پالس های الکتریکی کوچک و دقیق به عصبی وارد می شوند که منتهی به عضله هدف است. این پالس ها مانند یک سیگنال عمل می کنند و دستور انقباض را به فیبرهای عضلانی می دهند، فیبرهای عضلانی نیز درست مانند زمانی که پیغام را از مغز دریافت کرده اند، منقبض می شوند. این سیگنال ها از طریق سیستم عصبی محیطی به عضله مورد نظر می رسند و باعث انقباضات پیاپی می شوند.

استفاده از بایوفیدبک Biofeedback روش دیگری برای عضله سازی است، در این روش حسگرهایی با یک الکترومیوگراف electromyograph یا EMG برای کنترل فعالیت الکتریکی بر روی عضلات اسکلتی قرار می گیرند که باعث انقباض عضلانی می شوند.

هر دوی این روش ها باعث انقباضات عضلانی می شوند، درست مانند زمانی که فرد در حال انجام ورزش است. بدن قادر نیست تفاوت بین انقباض ارادی و انقباض تحریک شده به واسطه الکتریسته را تشخیص دهد و در صورت بروز انقباض، طبق اصول همیشگی خود در برابر آن واکنش نشان می دهد.

این دستگاه ها معایبی دارند و به همین دلیل به عنوان برترین دستگاه عضله سازی مطرح نمی شوند. دقت کنید در زمان فعالیت عضلانی اسید لاکتیک در اطراف عضله ترشح می شود، اسید لاکتیک عامل رشد عضله است که مقدار زیاد آن نیز باعث آسیب عضلانی می شود. بنابراین برای پیشگیری از ترشح بیش از حد اسید لاکتیک پس از مدتی ورزش کردن و انقباض عضلانی، مغز به بدن اعلام خستگی می کند و فرد ورزش کردن را متوقف می کند. این فرایند در زمان استفاده از دستگاه های EMS هم رخ می دهد.

همچنین در زمان استفاده از دستگاه EMS فرد استفاده کننده باید فعالیت داشته باشد، بنابراین، این روش علاوه بر اینکه منجر به خستگی می شود، برای افراد سالمند و کسانی که دچار مشکلات حرکتی هستند، مناسب نیست.

رادیوفرکانس انقباضی

یکی دیگر از تکنولوژی های موثر در فرم دهی عضلات رادیوفرکانس انقباضی Contractile Radiofrequency یا CRF است که در دستگاه اسلیم فیت به کار گرفته شده.

دستگاه اسلیم فیت، ساخت شرکت مداریا، مجهز به این تکنولوژی منحصر به فرد است و به عنوان برترین دستگاه عضله سازی مطرح می شود. این تکنولوژی دارای بخش های مختلفی است که در ادامه به شرح و بسط این تکنولوژی می پردازیم.

در این روش بافت هدف به کمک تکنولوژی دیاترمولوژی Diatermologie (جریان الکتریکی که با فرکانس بالای 10 هرتز عامل ایجاد گرما در بافت زنده، بدون ایجاد درد در عضلات می گردد) به صورت موضعی گرم می شود. گرم شدن بافت باعث افزایش خونرسانی، وزودیلیشن و آنژیوژنسیس می شود.

بخش دوم دستگاه اسلیم فیت، برترین دستگاه عضله سازی ، استفاده از تکنولوژی CRF یا رادیوفرکانس انقباضی است. این دستگاه به کمک تکنولوژی CRF انقباضات عضلانی پی در پی و عمقی در عضله مورد هدف ایجاد می کند.
اسید لاکتیک عامل رشد عضله است و در عین حال یک عامل بازدارنده محسوب می شود، در صورت افزایش اسید لاکتیک در محیط مغز پیغام عدم ادامه ورزش می دهد و بدن خسته می شود و در نتیجه از رشد عضلات در یک محیط مسموم حاوی لاکتیک بیش از حد جلوگیری می شود. علاوه بر خستگی، لاکتیک ترشح شده در عضله منجر به درد عضلانی می شود.

دستگاه اسلیم فیت به این دلیل برترین دستگاه عضله سازی تلقی می شود که چند اتفاق مهم هم زمان می افتند:

• ابتدا اینکه خونرسانی به شکل موضعی افزایش پیدا می کند.
• پس از آن با تحریکات پیاپی عصبی، عضلات نیز تحریک می شوند.

این دو عامل در کنار هم، نوعی ورزش هوازی در عضله شبیه سازی می کنند، عضلات مانند زمان دمبل زدن دچار انقباضات پیاپی می شوند، اما گرما و افزایش خونرسانی به منطقه تحت درمان باعث می شود اسید لاکتیک، سموم و مواد زائد، از سطح سلولی تا سطح بافت و عضله از محیط دور شوند. در این فرایند دستگاه اسلیم فیت به عنوان برترین دستگاه عضله سازی می تواند نوعی ورزش هوازی را در بدن شبیه سازی کرده و به عضله سازی کمک کند.

ویژگی Multi-level Therapy یکی دیگر از برتری های دستگاه اسلیم فیت به سایر دستگاه ها است و آن را به عنوان برترین دستگاه عضله سازی مطرح می کند. با استفاده از ویژگی Multi-level Therapy دستگاه اسلیم فیت این قابلیت را پیدا کرده که بر روی تمام سطوح پوست، چربی و عضله کار کند.

دیاترمولوژی به واسطه خصوصیات فیزیکی می تواند باعث تبدیل الکترومغناطیس به رادیوفرکانس و در نتیجه نفوذ به بافت های بیولوژیک شود، این بافت های بیولوژیک، عبارتند از اپیدرم، درم و هیپودرم، اسمس و در نهایت عضله.
در لایه های تحت تاثیر اسلیم فیت اتفاقات زیر رخ می دهد:

• اپیدرم
• درم: با تحریک فیبروبلاستی جوانسازی اتفاق می افتد.
• هیپودرم با تاثیر روی سلول های چربی: با افزایش دما آپوپتوز Apoptosis یا مرگ خود خواسته سلول چربی اتفاق می افتد.
• عضلات: با انقباضات پی در پی عضلانی و گرمای ایجاد شده خونرسانی افزایش پیدا کرده، وازودیلیشن و آنژیوژنسیس رخ می دهد و به بهبود لیفت و قوام عضلات کمک می کند.

مقاله مرتبط :  فرم دهی بدن

دستگاه اسلیم فیت

برترین دستگاه عضله سازی چه ویژگی هایی دارد؟

دستگاه اسلیم دارای انرژی درونزاد است که درمانی کاملا ایمن و موثر را ارائه می دهد. این دستگاه حرارت را به صورت مستقیم و بی واسطه در بافت بیولوژیک تولید می کند. انرژی این دستگاه بر روی متابولیسم سلولی و خروج مواد زائد و توکسین از بافت دارای تاثیر بیوالکتریکی است.

اثرات اصلی Bio stimulation

• افزایش متابولیسم سلولی با شتابدهی به پمپ های یونی و افزایش رسانایی الکتریکی بافت ها
• افزایش فشار خون به علت انبساط و فعال سازی گردش خون رگی و مویرگی توسط عمل مستقیم بر روی شبکه بافت عروقی
• اکسیژن رسانی بسیار بالای بافت با کاهش فرایندهای التهاب زا تحلیه وریدی و لنفاوی با کاهش ورم
• کاهش درد به علت کاهش حساسیت پایانه های محیطی و افزایش اندورفین
• افزایش سرعت ترمیم بافت ها به علت کاهش مزمن فرایندهای التهاب زا
• اثر ریلکس کردن عضلات و ضد خستگی

به طور کل اسلیم فیت مجهز به تکنولوژی کاملی است که Total Tissue Rejuvenation نامیده می شود و به معنای جوانسازی تمام بافت ها از عمق عضله تا سطح پوست است، به همین دلیل پس از درمان با اسلیم فیت علاوه بر تناسب اندام و کاهش سایز، جوانسازی و لیفت پوست هم انجام می شود و بیمار شما شاهد شلی و افتادگی پوست خود نخواهد بود.

اینستاگرام  مداریا را دنبال کنید.

مقاله مرتبط:   قیمت لیزر لیپولیز