درمان افتادگی پلک

رعد و برق راز جوان سازی و زیبایی

شاید این داستان واقعی نباشد اما تصور کنید در یک روز ابری برای رهایی از پیری و جوان شدن در مقابل رعد و برق می ایستید و با برخورد یک صاعقه زیبا و جوان می شوید!

در سال 2010 یک پروفسور ایتالیایی از دانشگاه پزشکی رُم با همکاری شرکت GMV موفق شدند جادو و قدرت انرژی رعد و برق را در حد یک نانو رعد و برق برای زیبایی و جوانی پوست به خدمت بگیرند.

قدرت انرژی نانو رعد و برق

رعد و برق، تخلیه ی الکتریکی است میان ابر و زمین که سبب تولید پلاسما یا همان حالت چهارم ماده می شود و بزرگترین دستاورد آن توانایی تصعید کردن (تبدیل جامد به گاز ) است که دانشمندان پس از سال ها تحقیق و توسعه و بررسی دقیق این توانایی، توانستند روشی اختراع کنند که قدرت پلاسما را در صنایع پزشکی تحت کنترل درآورند و در دنیای پزشکی جهت برداشتن زائده ( پوست اضافه، زیگیل، جای اسکار، ناخونک و …. ) و تبدیل مستقیم آن به گاز از این توانایی فوق العاده استفاده نمایند.

لازم بذکر است پلاسما را می توان به روش های مختلفی تولید نمود که بسته به اینکه چه منبعی جهت تولید پلاسما استفاده میشود اثرات درمانی و همچنین عوارض جانبی متفاوتی خواهد داشت.

از ساده ترین روشهای تولید پلاسما یعنی یک باطری قلمی یا دو الکترود تا روش های بسیار پیشرفته همگی می توانند پلاسما تولید کنند اما به کارگیری آن ها در زمینه ی پزشکی باید با ملاحظات و دقت نظر بسیار بالایی صورت گیرد به عنوان مثال پلاسمای حاصل از فرکانس رادیویی (Radio Frequence) از آنجایی که نیازمند ایجاد جریان در بدن انسان است برای جراحی های روی صورت و به خصوص برای جراحی های افتادگی پلک (Blepharoplasty) به هیچ عنوان توصیه نمی شود زیرا این جریان ممکن است سبب ایجاد سوختگی و تاثیرگذاری مضر بر اعصاب نقاط حساس بدن شود.

درمان افتادگی پلک بدون جراحی
بلفاروپلاستی
درمان افتادگی پلک
جوانسازی با پلکسر

و اما پلکسر …

شرکت GMV به عنوان شرکت پیشرو در این تکنولوژی دستگاهی با نام پلکسر را ثبت اختراع بین المللی و به دنیای پزشکی معرفی و روانه ی بازار کرد که بدون تماس با پوست بیمار و بدون وجود هیچ وسیله ی اضافی متصل به بیمار بصورت وایرلس باعث تصعید (فرازش یا سوبلیمیشن) سطحی پوست (اپیدرم) می شود یعنی سطح پوست با استفاده از پلکسر مستقیماً از جامد به گاز تبدیل شده و باعث نتایج درمانی فوق العاده ای می گردد. پلکسر فقط در لایه ی سطحی پوست (اپیدرم) اثر می کند و آنقدر تحت کنترل است که به لایه های عمیق تر نفوذ نمی کند. در این روش ریسک جریان الکتریکی و امواج رادیویی وجود ندارد.

پلکسر یک ابزار جراحی نرم (soft surgery) می باشد که در آن پزشک بدون بی هوشی، برش و خون ریزی و با نتایج بالینی ماندگار و همچنین با کمترین ریسک، هزینه، درد و عارضه درمان را به انجام می رساند.

پلکسر طیف وسیعی از درمان های مختلف از جمله موارد ذیل را شامل می شود:

در پوست و زیبایی: ازبین برنده جای اسکار ( آکنه و جراحی )، خال، چین و چروک های دور چشم و دور لب و زیگیل

در جراحی پلاستیک: از بین برنده جای اسکار و گوشت اضافی بعد از جراحی زیبایی مانند سینه وشکم

در رشته زنان (ژنیکولوژی) کمک به زیبایی و سلامت خانمها همچون لابیاپلاسی و ترمیم پس از زایمان بدون برش و جراحی

در چشم پزشکی: بلفاروپلاستی (جراحی افتادگی پلک) البته پس از پلکسر دیگر یک جراحی نیست، برداشتن ناخونک و پینگوکولا

خبر خوب تر اینکه از سال گذشته پلکسر وارد ایران شده است، شرکت مداریا نمایندگی انحصاری GMV که در پرونده درخشان خود دستگاه هایی چون LPG، آر اف فرکشنال و تیکسل را دارد با برگزاری دوره های تخصصی برای پزشکان ایران در ایتالیا پلکسر را ارائه می دهد.