وبینار فرم دهی عضلات و پیکر تراشی، بررسی جدیدترین دستاوردهای تکنولوژی

عضلات نقش مهمی در سلامت جسم ما دارند و تحلیل یا تضعیف عضلات مشکلات زیادی در پی دارد، از جمله مشکلات حرکتی، فلجی، از دست دادن حس، آسیب های عصبی و گسترش عفونت. یکی دیگر از پیامدهای تحلیل عضلات از دست دادن فرم مناسب بدن است.
شرکت دانش بنیان مایا اسلیم آریا (مداریا) تولید کننده و وارد کننده انواع تجهیزات پزشکی، لاغری و تناسب اندام ، به منظور معرفی به روزترین فناوری ها در زمینه عضله سازی و تناسب اندام، اقدام به برگزاری وبیناری تحت عنوان فرم دهی عضلات و پیکر تراشی نمود که سخنرانان این وبینار به شرح زیر می باشند:
• آرش رضایی کلانتری، مدیر عامل شرکت مدریزالتز امریکا
• سرکار خانم مرجان بهزادی مقدم (مشاور تغذیه و رژیم درمانی)
• سرکارخانم اندیشه مرادی (مشاور تغذیه و رژیم درمانی)
• دکتر سارا پاک نیت (پزشک عمومی)
• سرکار خانم فرزانه فراهانی (مشاور تغذیه و رژیم درمانی)

آقای آرش رضایی کلانتری سخنان خود را با استراتژی های تناسب اندام آغاز نمود و ادامه داد: تناسب اندام یک استراتژی 4 بعدی محسوب می شود که ابعاد آن عبارتند از: پوست، سلولیت، چربی و ماهیچه. در بحث تناسب اندام چیزی به عنوان چاقی موضعی یا اضافه وزن به تنهایی مطرح نیست.

وی در ادامه سخنان خود اظهار داشت: از نظر من علت اصلی مراجعه کنندگان به مراکز تناسب اندام عدم خشنودی یا نارضایتی از فرم بدن است. امکان خشنودی از تناسب اندام امکانپذیر نیست مگر اینکه هر چهار بعد پوست، سلولیت، چربی و عضله مورد درمان قرار بگیرند. ایده آل ما در درمان و تناسب اندام هدف قرار دادن همزمان هر چهار بافت نامبرده است.

ویافزود: این تجربیات طی 12 سال و با بررسی 7500 مراجعه کننده به کلینیک های تناسب اندام جمع آوری شده اند و مستند و برآمده از تجربه می باشند.

آرش رضایی در ادامه سخنرانی خود به بررسی مقالات علمی انجام شده در بخش های مختلف دنیا در زمینه سیستم های نامبرده پرداخت، در این بین در مورد پژوهشی سخن گفت که در سال  2013 توسط Daniel Bani بر روی ارزیابی ایمنی و اثربخشی کویتیشن بر بافت چربی انجام شد.

دکتر رضایی در ادامه سخنان خود در مورد یکی از دستاوردهای تکنولوژیک در زمینه تناسب اندام صحبت کرد که این دستاورد اسلیم فیت نام گرفته است، وی در مورد این دستگاه ادامه داد: اسلیم فیت از تکنولوژیcontractile radiofrequency که ما نام آن را انرژی هیگز گذاشته ایم، بهره می برد که هدف اصلی آن عضلات است. انرژی هیگز یا contractile radiofrequency یک انرژی کاملا جدید است که از کنار هم قرار گرفتن امواج حاصل می شود. این انرژی به گرم شدن بافت کمک کرده و همزمان عضلات را منقبض می کند، به این معنا که در زمان استفاده از دستگاه اسلیم فیت عضلات ، با انقباضات پی در پی ورزش داده می شوند و همچنین گرم می شوند در نتیجه خونرسانی به عضله افزایش پیدا می کند. به این ترتیب اسید لاکتیک ترشح شده در اطراف عضله که باعث رشد عضله هم هست، از ناحیه گرم شده، دور می شود و در اجازه ورزش بیشتر به عضله داده می شود.

دکتر رضایی در ادامه سخنان خود در مورد دستگاه اسلیم فیت بیان کرد: دستگاه اسلیم فیت کار خود را بر روی عضلات انجام می دهد و همچنین بر روی 5 ناحیه کار می کند، این 5 ناحیه عبارتند از: اپیدرم، درم، هیپودرم، عضلات و حتی استخوان ها، بنابراین اسلیم فیت با توانایی کار بر روی استخوان ها، عضلات و همچنین اعصاب، می تواند درمانی کامل در تمام نواحی بدن ارائه دهد.

دکتر آرش رضایی در ادامه سخنان خود در رابطه با پژوهش های علمی انجام شده، در مورد تحقیقی صحبت کرد که در سال 2013 در زمینه ایمنی و اثربخشی یک دستگاه جدید برای کاهش چربی های موضعی انجام شده، سخن گفت و ادامه داد: این حقیق بر روی 25 نفر انجام شد که میانگین BMI این افراد 26 بود؛ 14 نفر از این افراد دارای سلولیت گرید 3 بودند. نتیجه پزوهش به این صورت بود که 3.58 سانتیمتر کاهش قطر بخش های تحت درمان مشاهده شد و 2 درجه گرید سلولیت بهبود پیدا کرد.

دکتر رضایی در سخنان خود متذکر شدند که که دستگاه های رادیوفرکانس کمترین تاثیر را برای درمان سلولیت دارند چرا که گرما به تنهایی برای درمان سلولیت کافی نیست؛ وی ادامه دادند: اما دستگاهی که بتواند ویژگی های ضربه ای و انقباضات پی در پی را در عضلات ایجاد کند، می تواند در درمان سلولیت نیز موثر عمل کند، از جمله دستگاه اسلیم فیت. نکته جالب در مورد این تحقیق این است که با بیوپسی ثابت شد که مرگ سلول ها ناشی از آپوپتوز Apoptosis است.

دکتر رضایی در تعریف دستگاه اسلیم فیت بیان کرد: نکته قابل توجه دیگر در مورد دستگاه اسلیم فیت این است که در فیزیوتراپی نیز کاربرد دارد. در این زمینه در کشور کره تحقیقی انجام شده که در آن 12 بیمار آقا و 10 بیمار خانم شرکت کردند و از این میان 13 نفر یا 59 درصد از شرکت کنندگان مبتلا به Herniated Cervical Disk بودند (دردی که در ناحیه شانه و بازو شروع می شود) و 9 نفر یا 41 درصد از شرکت کنندگان نیز دچار foraminal stenosis بودند. نتایج این پژوهش نشان داد که 62.4 درصد از شرکت کنندگان بعد از 3 ماه و 59.5 درصد از بعد از 6 ماه رضایت 100 درصدی از درمان داشتند.

نتیجه اینکه اسلیم فیت یک درمان بدون درد، غیر هورمونی، غیر جراحی، بدون زمان انتظار و دوره نقاهت و بدون نیاز به بی حسی و اتاق عمل است. اسلیم فیت دارای گواهینامه CE از اروپاست و دارای هندپیس های متعدد و مجهز به سیستم Cool jet می باشد. این سیستم از افزایش دما روی پوست جلوگیری کرده و بافت را خنک می کند. اسلیم فیت می تواند با توان بالاتر درمان انجام دهد و نتایج درمانی بهتری در پی خواهد داشت.

وی در پایان سخنان خود بیان کرد: 21 سال است که شرکت مداریا همراه شماست، این شرکت یک شرکت دانش بنیان تولیدی است که دارای رتبه یک بخش هایتک کوریدور صادرات است و محصولات خود را با نشان CE به بسیاری از کشورها صادر می کند و درصد رضایت پزشکان از محصولات مداریا 86 درصد است.

سایر سخنرانان در این وبینار تجربیات خود را در مورد دستگاه های لاغری و تناسب اندام شرکت مداریاد بیان کردند و دستگاه ها را با استفاده از تصاویر قبل و بعد نمونه های درمان شده به پزشکان حاضر در وبینار معرفی کردند.

این وبینار در روز جمعه 21 آذر ماه 1399 برگزار شد و در آن بیش از 300 پزشک و متخصص تغذیه، پزشک عمومی و فیزیوتراپیست حضور داشتند که نشان دهنده اعتماد بالای پزشکان به محصولات شرکت مداریاست. در انتهای وبینار نیز به پرسش های پزشکان در مورد دستگاه ها پاسخ داده شد.