گزارش حضور مداریا در هفتمین کنگره بین المللی چشم پزشکی

همایش بین المللی چشم پزشکان با حضور بیش از 150 متخصص چشم پزشک در محل هتل اسپیناس پالاس تهران برگزار شد. هدف از این همایش معرفی موفقیت بزرگ چشم پزشکان ایرانی در ارائه روش نوین درمانی در حوزه چشم پزشکی بود. در همایش چشم پزشکی که روز جمعه 4 بهمن ماه 98 برگزار شد، دستگاه پلکسر Plexr و روش پانیذ PANIS به دنیای چشم پزشکی معرفی شد.

دستگاه پلکسر به عنوان نخستین ابزار جراحی نرم soft surgery در دنیا مطرح می شود. عملکرد دستگاه پلکسر به این صورت است که گازهای موجود در هوا را یونیزه کرده و پلاسما تولید می کند (پلاسما حالت چهارم ماده محسوب می شود).

کلمه PANIS  مخفف عبارت Plasma Assisted Non-invasive Surgery می باشد که به معنای جراحی غیر تهاجمی به کمک پلاسما است. روش پانیذ برای اولین بار در جهان توسط چشم پزشکان ایرانی و به کمک شرکت دانش بنیان مایا اسلیم آریا (مداریا) مطرح شده است.

در این همایش دکتر آندرآ کانچلی، دکترای مهندسی پزشکی و مدیر تحقیق و توسعه شرکت GMV در ایتالیا، از طریق ویدئو کنفرانس سخنرانی کرد و دستگاه پلکسر و اساس کار آن را برای چشم پزشکان بیان کرد.

هفتمین کنگره چشم پزشکی

دکتر فرهاد نجات، متخصص چشم پزشکی نیز در این همایش در رابطه با کاربردهای دستگاه پلکسر در چشم پزشکی و روش پانیذ سخنرانی کرد. وی اظهار داشت: درمان با پلکسر کاملا ایمن، پاک و مقرون به صرفه است. اما کاربرد دستگاه پلکسر به چشم پزشکی محدود نمی شود، این دستگاه برای درمان انواع سرطان، ممانعت از خونریزی در عمل های جراحی، غیر فعال کردن باکتری ها، کاهش تاثیرات آلرژیک و رفع آلودگی های محیطی نیز کاربرد دارد.

جالب است بدانید در این همایش به صورت زنده و عملی از روش پانیذ رونمایی شد و در حضور سایر پزشکان روی چند بیمار درمان با پلکسر انجام شد.