اصول و مبانی تناسب اندام و جوانسازی براساس متد جدید CRF

در همه گیری ویروس کرونا، قرنطینه خانگی، کم تحرکی و تغییر سبک زندگی افراد، عوامل مهمی بوده اند بر افزایش وزن و شیوع چاقی در بین مردم جامعه و نگرانی در مورد اضافه وزن به نگرانی ها و استرس های مردم افزوده است.

امروزه ورود فناوری های جدید به دنیای پزشکی بخش بزرگی از نگرانی های مردم و پزشکان را مرتفع ساخته است. شرکت دانش بنیان مداریا پیشرو در تولید و معرفی تکنولوژی های نوین و با هدف رفع معضل اضافه وزن و مشکلات ناشی از چاقی در جامعه اقدام به برگزاری وبیناری با عنوان “اصول و مبانی تناسب اندام و جوانسازی بر اساس متد جدید CRF” نمود.

دستگاه شرکت مداریا، با نام اسلیم فیت و با فناوری جدید CRF، طوری طراحی شده که نیاز رفتن به باشگاه را در این شرایط خطرناک شیوع کرونا، از بین برده و همچنین استراتژی تناسب اندام، شامل لیفت پوست و فرم دهی عضله، را به طور کامل انجام می دهد و خرسندی را برای پزشک و بیمار به طور همزمان به ارمغان می آورد.

این وبینار به منظور معرفی دستگاه اسلیم فیت و با حضور جمعی از متخصصین تغذیه و تناسب اندام، جراحان عمومی، متخصصین پوست، مو و زیبایی و فیزیوتراپیست ها برگزار شد.
سخنرانان این برنامه علمی به شرح زیر می باشند:

 • دکتر آرش رضایی کلانتری (مدیر عامل شرکت مدریزالت آمریکا): بررسی نحوه ارتباط با بیمار و پروتکل نویسی در سیستم سلامت ایالات متحده آمریکا
 • دکتر بابک یوسفی (متخصص جراحی عمومی): اثربخشی تکنولوژی CRF قبل و بعد از جراحی پیکرتراشی
 • دکتر سارا پاک نیت (پزشک پوست، مو زیبایی و تناسب اندام): جوانسازی صورت، تکنیک ها و روش ها
 • خانم مرجان بهزادی مقدم (عضو هیئت مدیره انجمن تغذیه ایران): نقش تغذیه در اثر بخشی بهتر دستگاه های کمک لاغری
 • دکتر مجید حسن قمی (نایب رئیس انجمن تغذیه ایران): تغذیه و کاربرد رادیوفرکانس کششی در کاهش سایز موضعی
 • دکتر مهشید دژن (دکترای تخصصی فیزیولوژی بیوشیمی و متابولیسم ورزشی): لیفت و قوام عضلات با دستگاه های انرژی محور
 • آقای محمد اسماعیلی (کارشناس تغذیه، رژیم درمانی و تناسب اندام): ترکیب آر اف گرمایی و کششی در لاغری و تناسب اندام

این برنامه علمی با سخنرانی دکتر آرش رضایی، مدیر عامل شرکت مداریا، و با موضوع اصول و مبانی تناسب اندام آغاز شد. وی در رابطه با هدف از تناسب اندام این چنین گفت: در حوزه پیکر تراشی و تناسب اندام ما به دنبال وزن نرمال، شکل مناسب و گاهی فیزیوتراپی هستیم. آنچه برای ما مهم است ارائه درمان هایی کم درددتر، کم هزینه تر و با نتایج بالینی ماندگار، بدون عود، سریع و ایمن می باشد.
دکتر رضایی سخنان خود را در مورد علت نارضایتی در تناسب اندام ادامه داد و بیان کرد: برای ارائه نتایج بهتر باید بدانیم نارضایتی در تناسب اندام در کدام قسمت ها رخ می دهد، گاهی این نارضایتی ناشی از شلی پوست است و گاهی سلولیت عامل این نارضایتی است و عامل دیگر مشکل افتادگی ماهیچه هاست. تکنولوژی های مختلفی در حوزه تناسب اندام وارد بازار تجهیزات پزشکی شده اند که هر کدام بخش خاصی را هدف قرار می دهند؛ به عنوان مثال در بحث سلولیت دستگاه های وکیوم ماساژ و اندرمولوژی مورد استفاده قرار می گیرند و یا در بحث شلی پوست دستگاه های رادیوفرکانس مطرح می شوند و بالاخره در زمینه افتادگی عضلات دستگاه هایی که به صورت الکتریکال عضلات را تحریک می کنند، مانند دستگاه های EMS، به بازار ارائه شده اند.
آرش رضایی در ادامه با اشاره به قدمت دستگاه های رادیوفرکانس که به یکصد سال می رسد، در مورد چگونگی عملکرد دستگاه های رادیوفرکانس و تاثیر این امواج بر روی عضلات توضیحاتی داد و گفت: این امواج باعث افزایش انرژی درونی بافت زنده و در نتیجه ایجاد گرما می شوند، در این مرحله سیستم دفاعی بدن وارد عمل می شود و از طریق افزایش گردش خون سعی در کاهش دما دارد، که افزایش گردش خون همان اتفاق مثبت و موثری است که به تناسب اندام کمک می کند.
آرش رضایی سخنان خود را با توضیح دستگاه اسلیم فیت ادامه داد و به انرژی هیگز، به کار رفته در در این دستگاه اشاره کرد و در این باره گفت: انرژی هیگز در دستگاه اسلیم فیت، علاوه بر تحریک عضلات با انرژی گرما و افزایش گردش خون به شکل موضعی، مانع تجمع اسید لاکتیک شده و نوعی ورزش هوازی را شبیه سازی می کند، در نتیجه تخریب عضلانی را در پی ندارد. انرژی هیگز از تکنولوژی Contractile Radiofrequency بهره می برد که در نوع خود کاملا منحصر به فرد است.
وی در ادامه در مورد ویژگی ها و مزیت های دستگاه اسلیم فیت اظهار داشت: این دستگاه کاملا ایمن بوده و دارای گرمای درونزاد می باشد. کاربردهای درمانی این دستگاه عبارتند از:

 • درماتولوژی
 • تناسب اندام
 • فیزیوتراپی
 • پزشکی ورزشی
 • روماتولوژی
 • بازتوانی

پس از پایان صحبت های دکتر آرش رضایی، دکتر قمی، نایب رئیس انجمن تغذیه ایران، سخنرانی خود را با تاثیر رادیوفرکانسی بر تناسب اندام و ایمنی امواج آغاز کرد. دکتر قمی در مورد دامنه انرژی و کاربردهای امواج رادیو فرکانسی توضیحاتی را ارائه داد و با اشاره به گرمای تولید شده به وسیله امواج رادیفرکانسی، در مورد دستگاه اسلیم فیت اظهار داشت: در دستگاه اسلیم فیت وجود سیستم cool jet به خنک شدن پوست و بافت کمک می کند و در نتیجه امواج بدون آسیب و احساس سوزش تا عمق عضلات اثر می گذارند.
این انرژی بر روی پوست، سلولیت، چربی و عضلات تاثیر می گذارد. آنچه Contractile Radiofrequency را از سایر انرژی ها متمایز می سازد، اثربخشی عمقی آن (تاثیر بر عضلات) است. این انژی علاوه بر اینکه به لیفت و قوام عضلات کمک می کند، باعث فرم دهی عضلات و رفع شلی پوست می شود.
وی در ادامه در مورد تاثیر عمقی و سطحی انرژی CRF توضیحاتی داد و بیان کرد: به عبارتی علاوه بر لیپولیز، لیفتینگ یا جوانسازی پوست نیز اتفاق می افتد.
دکتر قمی در مقایسه CRF با EMS اظهار داشت: در روش EMS عضلات در تمام قسمت های بدن درگیر انقباضات پیاپی می شوند و این امر باعث افزایش اسید لاکتیک در کل بدن می شود و خستگی و گرفتگی عضلات را در پی دارد. در حالیکه در استفاده از انرژی CRF در اسلیم فیت، انقباضات به صورت موضعی بوده و وجود گرما نوعی ورزش هوازی را در بافت شبیه سازی می کند و در نتیجه خستگی و گرفتگی عضلات وجود نخواهد داشت.
دکتر قمی نیز کاربردهای درمانی گسترده اسلیم فیت را بیان کرده و در انتهای سخنان خود از شرکت مداریا بابت فراهم نمودن این فرصت در تبادل تجربیات تشکر نمود.
سخنران بعدی این برنامه علمی دکتر بابک یوسفی، جراح عمومی، بود که از دیدگاه جراحی موضوع لاغری و تناسب اندام را مورد بحث قرار داد. وی در ابتدای سخنرانی خود چاقی را به زبان علمی تعریف کرد و به روش های مختلف درمان چاقی اشاره کرد، از جمله:

 • اصلاح شیوه زندگی
 • درمان دارویی
 • جراحی باریتریک و بای پس

دکتر یوسفی در ادامه روش های بای پس و رفع چربی شکم از طریق جراحی را توضیح داده و به مزایای کاربرد اسلیم فیت پس از جراحی اشاره کرد، وی اظهار داشت: پس از جراحی و پیکر تراشی اسلیم فیت دستگاه مناسبی برای رفع ناهمواری های روی بدن است. همچنین اسلیم فیت از طریق افزایش گردش خون و نفوذ پذیری عروق در ناحیه تحت درمان به تسریع بهبود بیمار کمک می کند.
دکتر آرش رضایی کلانتری، مدیر عامل شرکت مدریزالت، از کالیفرنیا سخنرانی بعدی این گردهمایی علمی بودند که سخنان خود را با توضیحاتی در مورد اسلیم فیت آغاز کردند، به گفته وی اسلیم فیت حاصل کار بالینی چندین ساله است، وی اظهار داشت: دلیل به وجود آمدن اسلیم فیت نیاز بالینی به این دستگاه است و تا به امروز این دستگاه در بسیاری از کلینیک های ایران و خارج از ایران مورد استفاده قرار گرفته و نتایج موثری را ارائه داده است.
دکتر آرش رضایی در ادامه سخنان خود در مورد پروتکل نویسی در امریکا توضیحاتی داد که تفاوت های زیادی با ایران دارد. وی در انتهای سخنان خود در مورد مسئله تناسب اندام گفت: تناسب اندام ریشه در باورهای فرد و همچنین سبک زندگی وی دارد، اینکه ما چگونه خود را می بینیم و چقدر خود را باور داریم، مسئله بسیار مهمی است. تا زمانی که خودمان را دوست نداشته باشیم و به خود عشق نورزیم، هیچ تکنولوژی نمی تواند کمک کننده باشد.
سخنران بعدی، دکتر سارا پاک نیت، متخصص پوست، مو و زیبایی از تجربیات خود در مورد استفاده از دستگاه اسلیم فیت در جوانسازی و رفع چین و چروک صورت صحبت کرد.
پس از آن دکتر مهشید دژن، در مورد اهمیت در نظر گرفتن جنسیت در استفاده از این دستگاه صحبت کرد و اظهار داشت: دستگاه اسلیم می تواند به رفع دردهای دوره قاعدگی و همچنین کاهش حجم ناشی از ادم در این دوران کمک کند. در استفاده از دستگاه اسلیم فیت لاغری موضعی و عضله سازی اتفاق می افتد که علاوه بر کاهش چربی و رفع سلولیت، به رفع شلی و افتادگی پوست نیز کمک زیادی می کند و لاغری صورت یا تخریب عضلات را در پی نخواهد داشت.
آقای محمد اسماعیلی، کارشناس تغذیه و رژیم درمانی، که مراجعین وی پس از استفاده از دستگاه اسلیم فیت، نتایج رضایتبخشی را دریافت کرده بودند، تجربیات خود را در این زمینه با میهمانان و حاضرین این برنامه به اشتراک گذاشت.
در انتهای برنامه نیز دکتر رضایی به سوالات مطرح شده در مورد اسلیم فیت پاسخ داد. لازم به ذکر است که این وبینار در روز جمعه، 19 شهریور ماه 1400، ساعت 10:30 صبح به وقت ایران برگزار می گردد.