وبینار فرم دهی و قوام عضلات صورت، درمانی ماندگارتر با ماتریکس سه بعدی

یکی از تکنولوژی های نوین در جوانسازی صورت و گردن، سیستم تری دی فرکشنال 3D Fractional است. تری دی فرکشنال از سیستم آر-اف کنترکشن ایروبیک استفاده می کند، این سیستم نخستین و تنها رادیو فرکانس محرک ماهیچه است که توانایی افزایش الاستیسیته و خاصیت کشسانی ماهیچه را دارد. افتادگی ماهیچه ها از علل اصلی پیری و بدشکلی صورت است که تا به امروز روشی برای درمان آن کارآمد نبوده است.
سیستم فرکشنال تاجی از ترکیب 225 آنتن رادیو فرکانس تشکیل شده که روی هم 20 نقطه کانونی پر انرژی در زیر پوست پدید می آورد و دما را به 60 تا 70 درجه سانتی گراد در اپیدرم و درم می رساند.

هر شات فرکشنال تاجی 20 نقطه کواگولیشن ایجاد می کند که مشخصه ممتاز ان ایجاد 20 ورم نقطه ای یا بالجینگ روی پوست است. این اثر بالجینگ در چند دقیقه برطرف می شود.

پس از کواگولیشن سلول های بنیادی شروع به ساخت بافت پوستی جدید از جمله فیبروبلاست می کنند و این فیبروبلاست های جوان، به شدت کلاژن سازی می نمایند و سبب جوانسازی و لیفت شدید در تمام لایه های پوست می شوند.

شرکت مداریا، به عنوان ارائه دهنده به روزترین فناوری ها در پزشکی، به منظور معرفی این تکنولوژی اقدام به برگزاری وبیناری با عنوان “فرم دهی و قوام عضلات صورت” نموده.
سخنرانان این وبینار به شرح زیر می باشند:

  • دکتر آرش رضایی کلانتری (مدیر عامل شرکت مدریزالت)
  • دکتر پردیس نیکنامی (متخصص پوست، مو و زیبایی)
  • دکتر فرزین معتمدی (پزشک عمومی)

لازم به ذکر است که زمان برگزاری این وبینار روز جمعه، 14 آبان، ساعت 10:30 صبح به وقت ایران بود که در این تاریخ برگزار شد. در ادامه به خلاصه ای از آنچه در این وبینار گذشت، می پردازیم.

این وبینار با سخنرانی دکتر رضایی آغاز شد، وی در ابتدا سخنرانی در مورد میزان اثربخشی دستگاه تری دی فرکشنال توضیحاتی داد، وی بیان کرد که عارضه جانبی در برخی فرایندها مشاهده می شود، اما در فرایندهای زیبایی عارضه جانبی بی معناست و جایگاهی ندارد. وی در ادامه صحبت های خود این اطمینان را می دهد که کار با دستگاه تری دی فرکشنال کاملا بی عارضه است و این را به عنوان یکی از امتیازات این دستگاه معرفی کرد.
وی در ادامه بیان کرد: نکات مهمی که در مورد هر دستگاه در حوزه تجهیزات پزشکی، به ویژه حوزه درمان های زیبایی، باید در نظر گرفته علاوه بر ایمنی درمان، نتایج بالینی و هزینه های درمان است که هم برای پزشک و هم برای بیمار مهم هستند.
دکتر آرش رضایی در ادامه سخنان خود در مورد نیازهای بیماران و مراجعین توضیحاتی داد و با در نظر گرفتن لایه های مختلف پوست، در مورد تکنولوژی های موثر بر پوست و عضلات سخن گفت و بیان کرد: به وسیله دستگاه تری فرکشنال می توانید از سطحی ترین لایه های اپی درم تا عمقی ترین لایه های عضلات صورت دسترسی داشته باشید. دستگاه تری دی فرکشنال مجهز به contractile radio-frequency است که می تواند افزایش گرما، افزایش خونرسانی و انقباضات عضلانی، دیاترمولوژی به واسطه ویژگی های فیزیکی، می تواند باعث تبدیل الکترومغناطیس به رادیوفرکانس و در نتیجه نفوذ به بافت های بیولوژیک کند. این بافت ها شامل اپی درم، درم، هیپودرم و عضلات، چربی و حتی استخوان ها می شوند.
آقای دکتر رضایی سخنان خود را با مکانیزم عمل دستگاه ادامه داد و در توصیف این دستگاه گفت: دستگاه تری دی فرکشنال دستگاهی است که total tissue rejuvenation انجام می دهد که برنامه های آن از یک smart operating system پیروی می کنند.
وی اظهار داشت: آخرین متد برای جوانسازی از لحاظ تکنولوژیکی combination therapy است چرا که نمی توان یک تکنولوژی خاص را به عنوان تکنولوژی برتر و کامل تر معرفی کرد بلکه بهترین روش ترکیب تکنولوژی هاست که اساس کار دستگاه تری دی فرکشنال نیز combination therapy یا ترکیب تکنولوژی هاست.
از نظر دکتر رضایی چهار لایه اپی درم، درم، بافت چربی و بافت ماهیچه ها لایه هایی هستند که در فرایند جوانسازی تحت درمان قرار می گیرند و برای هر کدام از این لایه ها برای رسیدن به نتیجه مطلوب، روش و تکنلوژی خاصی نیاز است. به عنوان مثال در مورد ماهیچه ها نیاز به تقویت و قدرتمند سازی ماهیچه ها هست، اما در مورد بافت درم و اپی درم این امکان وجود دارد که بافت قدیمی برداشته شده و در فرایند ترمیم بافت جدید جایگزین آن شود.
وی در ادامه توضیح داد: اساس ساخت دستگاه تری دی فرکشنال این است که تمام علل پیری را پوشش دهد و در نتیجه می توانید برای هر یک از بیماران خود پروتکل مجزا بنویسید. وی در پایان نکاتی را در مورد زمان استفاده از دستگاه برای پزشکان توضیح داد و به چند سوال مربوط به این دستگاه پاسخ داد.
دکتر پردیس نیکنامی، سخنران بعدی این وبینار بود که تجربیات خود را در مورد کار با دستگاه تری دی فرکشنال با سایز پزشکان به اشتراک گذاشت. وی ابتدا در مورد نحوه انتخاب کیس مناسب برای درمان، که مسئله بسیار مهمی است، توضیحاتی داد و در ادامه بیان کرد: در این روش درمانی تنظیم دما اهمیت زیادی دارد و لازم است گرمای تعدیل شده و کنترل شده ای به بافت منتقل شود.
دکتر نیکنامی در مورد ماندگاری درمان سخن گفت و در مورد تعداد جلسات اظهار داشت که هر فرد با توجه به شرایط پوستی و سن و سالی که دارد، تعداد جلسات مورد نیاز متفاوت خواهد بود. وی در ادامه سخنان خود در مورد چگونگی کار با دستگاه در بخش های مختلف دستگاه توضیحاتی داد و اظهار داشت: درمان با دستگاه تر دی فرکشنال کاملا بدون درد و بدون عارضه جانبی است.
دکتر نیکنامی یکی از کاربردهای منحصر به فرد دستگاه تری دی فرکشنال را اثربخشی آن برای رفع عدم قرینگی صورت در افراد مبتلا به فلج بل و سکته مغزی بیان کرد. وی در انتها برخی دیگر از مزیت های دستگاه تری فرکشنال را بیان کرده و مورد بررسی قرار داد و در انتها به پرسش های پزشکان و میهمانان حاضر در این وبینار پاسخ داد.
پس از دکتر نیکنامی، دکتر فرزین معتمدی سخنرانی خود را آغاز کرد، وی در توصیف دستگاه تری دی فرکشنال گفت: در مورد این دستگاه می توان گفت آچار فرانسه کلینیک زیبایی است که از نظر من برای هر مطبی لازم است و در حوزه زیبایی دارای تنوع کاربردی بالایی است.
دکتر معتمدی در ادامه به طور مجزا به بررسی و معرفی پروب های دستگاه تری دی فرکشنال پرداخت و مزیت های این پروب ها را بیان کرد. دکتر معتمدی در مورد لوازم جانبی و مواد مصرفی دستگاه اظهار داشت: تنها مورد مصرفی این دستگاه مربوط به سری تاجی این دستگاه است که البته از آنجا که این سری هم وارد بافت نمی شود و خونریزی اتفاق نمی افتد، قابل استریل بوده و به دفعات قابل استفاده است. وی در انتها به سوالات پزشکان در مورد دستگاه تری دی فرکشنال پاسخ داد.