تجهیزات پزشکی تناسب اندام

در میان سایر حوزه های تجهیزات پزشکی، تجهیزات پزشکی تناسب اندام از اهمیت ویژه ای برخوردارند که در ادامه به علت این اهمیت اشاره می شود. تناسب اندام مسئله ای است که همه افراد برای رسیدن به آن تلاش می کنند و یا اگر تلاشی در این مسیر ندارند، در آرزوی آن هستند. تناسب اندام ارتباط مستقیم با سلامت جسم و روح دارد چرا که تصور هر فرد نسبت به اندام و ظاهر خود بر روی اعتماد به نفس وی تاثیر می گذارد.

تجهیزات پزشکی تناسب اندام

روش های گوناگونی برای تناسب اندام وجود دارد که برخی از این روش ها مضر هستند و برخی دیگر روش های بی تاثیری هستند که در نهایت پس از اتلاف وقت و هزینه فرد، باعث نا امیدی وی می شوند.

مسئله دیگر مسئله زمان برای انسان مدرن است، همه می دانیم رسیدن به تناسب اندام و کاهش وزن فرایندی طولانی است که نیاز به صبر و حوصله زیادی دارد، بنابراین گرفتن رژیم های سخت، رفتن به باشگاه و انجام تمرینات دشوار برای اکثر ما امری تقریبا غیر ممکن است.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی، تجهیزات پزشکی تناسب اندام وارد بازار شده اند که همه آنها علاوه برایمنی بالایی که دارند، دارای بهترین اثربخشی می باشند و در مدت زمان کوتاهی فرد را به نتیجه مورد نظر خود می رسانند.

شرکت تجهیزات پزشکی مداریا که همواره پیشرو در معرفی تکنولوژی های نوین و موثر در دنیای پزشکی بوده است، دارنده جدیدترین و برترین تجهیزات پزشکی تناسب اندام است که برخی از این تجهیزات تولید همین شرکت هستند و برخی دیگر تولید کمپانی های معتبر تولید تجهیزات پزشکی تناسب اندام اروپایی هستند که شرکت مداریا نماینده فروش این کمپانی ها در ایران می باشد. در ادامه دستگاه ها و تجهیزات پزشکی تناسب اندام که توسط شرکت مداریا به پزشکان ارائه می شود، معرفی می شوند.

ایمپریوم مد

دستگاه ایمپریوم مد 400

دستگاه ایمپریوم مد ساخت کمپانی Brera ایتالیا است و دارای سیستم رادیوفرکانس – کویتیشن پرتوان می باشد. این دستگاه درمان هوشمند را به صورت اتوماتیک و مرحله به مرحله انجام می دهد. با این دستگاه امکان دسترسی به ژرفای بافت وجود دارد و درمان بدون نقاهت و بدون درد انجام خواهد شد. کاربردهای دستگاه ایمپریوم مد در زمینه تناسب اندام شامل موارد زیر هستند:

• قوام و فرم دهی به عضلات
• آپوپتوز و لیپولیز و کاهش سایز چربی
• ایجاد حرارت و انقباض به طور همزمان در ماهیچه ها
• بازتوانی اعصاب عضلات

این دستگاه علاوه بر اینکه یکی از دستگاه های موثر در حوزه تجهیزات پزشکی تناسب اندام محسوب می شود، در زمینه پوست و زیبایی نیز کاربردهای موثری دارد.

اسلیم فیت در تجهیزات پزشکی تناسب اندام

یکی از دستگاه های محبوب و موثر در حوزه تجهیزات پزشکی تناسب اندام دستگاه اسلیم فیت است؛ این دستگاه در حوزه تجهیزات پزشکی تناسب اندام یک پکیج کامل محسوب می شود ک به کمک انرژی منحصر به فرد خود علاوه بر قوام و فرم دهی به عضلات، به لیفت پوست نیز کمک می کند. به این ترتیب بیمار پس از رسیدن به نتیجه مطلوب و حذف چربی های اضافه به کمک دستگاه اسلیم فیت، نیازی به جلسات جداگانه برای لیفت پوست ندارد.

دستگاه اسلیم فیت دارای پروب های مختلفی است که هر پروب با کاربردی خاص رسیدن به هدف را ساده می کند و نتیجه مطلوب را ارائه می دهد، این پروب ها عبارتند از:

• پروب Selective CRJ: این پروب برای ایجاد انرژی به صورت کانونی به کار گرفته می شود و برای نواحی که دسترسی به آنها دشوار است و یا خطوط روی چهره کاربرد دارد.
• پروب Mono CRJ: این پروب مونوپلار است که برای کانونی کردن انرژی در بخش های مختلف بدن استفاده می شود و لیفت و لیپولیز انجام می دهد و رادیوفرکانس گرمایشی و کششی تابش می کند.
• پروب Tetra CRJ: این پروب چارقطبی است که لیفت بدون لیپولیز را انجام می دهد.
• پروب Hexa CRJ: این پروب برای لیفت بالا در مناطق گسترده و همراه با لیپولیز چربی های سطحی طراحی شده است.

اسلیم فیت

کاربردهای درمانی دستگاه اسلیم فیت به عنوان یکی از بهترین دستگاه های تناسب اندام در زمینه تناسب اندام عبارتند از:

• لاغری
• لیفت پوست
• فرم دهی و قوام عضلات

دستگاه اسلیم فیت نوعی شبیه ساز ورزش است و می تواند نوعی ورزش هوازی را در عضلات شبیه سازی کند. این دستگاه برای افرادی که تمایلی به رفتن به باشگاه ندارند و یا به دلیل وجود بیماری هایی مانند آرتروز، دچار محدودیت حرکتی هستند، گزینه مناسبی است. از آنجایی که دستگاه اسلیم فیت می تواند عضلات را تقویت کند، بنابراین در زمینه فیزیوتراپی نیز دستگاه اثربخشی خواهد بود.

به طور خلاصه دستگاه اسلیم فیت در حوزه تجهیزات پزشکی تناسب اندام گزینه مناسبی برای پزشکان است، از این رو که پکیجی کامل برای تناسب اندام محسوب می شود و پزشک هیچ کیس درمانی را از دست نخواهد داد؛ همچنین درمان با ایمنی کامل و بدن هیچ عارضه جانبی انجام خواهد شد.

اسلیم فیت برای بیماران نیز گزینه مناسبی است از این رو که بدون نیاز به رفت به باشگاه و بدون خستگی نتیجه مطلوب را در کمترین زمان به فرد ارائه خواهد داد.

کویتیشن لیپوسوئیپ

ام کویتیشن لیپوسوئیپ

دستگاه ام کویتیشن لیپوسوئیت یک دستگاه جدید و مجهز در حوزه تجهیزات پزشکی تناسب اندام است و اولین نمونه در سیستم های اولتراسوند کویتیشن است که به جای یک فرکانس از طیف گسترده ای از فرکانس اولتراسوند برای لاغری استفاده می کند. این دستگاه در حوزه تجهیزات پزشکی زیبایی در نوع خود منحصر به فرد است و از طریق حباب سازی میکروسکوپی و تخریب غشا سلول های چربی به کاهش سایز کمک می کند.

مکانیزم عمل این دستگاه اینگونه است که به کمک امواج صوتی حرکت آب درون سلول چربی را افزایش می دهد، افزایش آب درون سلول های چربی آنقدر ادامه پیدا می کند تا دیواره بافت چربی پاره شده و پس از آن وارد آب میان بافتی می شود. به این ترتیب چربی از طریق غدد لنفاوی از بدن دفع می شود. این مکانیسم با انهدام همیشگی سلول های چربی همراه است.

دستگاه کویتیشن قادر است سلول های مقاوم به انواع درمان را به خوبی از بین ببرد و سرعت درمان با این دستگاه در مقایسه با سایر روش ها بالاتر است که باعث محبوبیت آن در بین تجهیزات پزشکی تناسب اندام شده است.

کاربردهای درمانی دستگاه لیپوسوئیپ عبارتند از:

• لاغری
• رفع چاقی های موضعی و تناسب اندام
• کاهش بافت چربی شکم و پهلو
• از بین بردن سلولیت و پوست پرتقالی باسن و ران

دستگاه تناسب اندام ام کر

دستگاه ام کر یکی از دستگاه های موثر در حوزه تجهیزات پزشکی تناسب اندام و تولید شرکت مداریاست. به وسیله این دستگاه می توان گردش خون را در لایه های سلولیت (که گردش خونی وجود ندارد) و چربی ها افزایش داد.

افزایش گردش خون در چربی ها و سلولیت باعث دو اتفاق مهم می شود: اکسیژن رسانی به این بخش ها افزایش پیدا می کند، با افزایش اکسیژن رسانی متابولیسم هم بالا می رود و در نتیجه حجم سلول های چربی کاهش پیدا می کند.

به علاوه با افزایش گردش خون براساس قانون اسمز معکوس CO2 و توکسین هایی که قبلا جذب سلول های چربی شده بودند و باعث افزایش حجم سلول های چربی شده بودند، دفع می شوند، به این ترتیب این دستگاه قادر است حجم سلول های چربی را کاهش دهد.

ام کر

دستگاه ام کر دارای 3 نوع کاپ و 3 نوع رول است:

• کاپ سینگل مناسب برای شکم های بزرگ و چربی های عمقی که قادر است تا عمق 10 سانتیمتر اثربخشی داشته باشد.
• کاپ دبل علاوه بر مکش بافت، قادر است ضربه مکانیکی به بافت وارد کند. این کاپ برای سلولیت های خیلی قدیمی مناسب است که به رژیم غذایی و ورزش مقاوم شده اند.
• قلم اندرمولوژی مناسب برای چین و چروک های صورت است. مانند سایر مکانیسم های جوانسازی، این قلم هم باعث افزایش گردش خون می شود. این قلم با تحریک فیبروبلاست ها نتایج ماندگاری ارائه می دهد.

ام کر یکی از دستگاه کامل و موثر در زمینه تجهیزات پزشکی تناسب اندام محسوب می شود. این دستگاه دارای 3 عدد رول است که این رول ها، رول های یک غلطکه، دو غلطکه و سه غلطکه هستند. هر چه تعداد غلطک ها کمتر باشد فاصله آن از دیواره جانبی بیشتر خواهد شد. به عبارتی وقتی تعداد رول ها کم باشد عمقی تر و وقتی تعداد رول ها بیشتر باشد، اثربخشی خواهد داشت.

کاربردهای رول ها عبارتند از: بهبود ظاهر پوست پرتقالی، استفاده از رولرها قبل از عمل لیپوساکشن باعث می شود درد ناشی از عمل در بیمار کمتر شود؛ همچنین استفاده از این رولرها بعد از عمل لیپوساکشن باعث بهبود بافت و ظاهر پوست می شود (مناسب برای هموارسازی سطح پوست).

کاربردهای درمانی ام کر در حوزه تجهیزات پزشکی تناسب اندام به شرح زیر می باشند:

• درمان سلولیت و کاهش سایز
• برطرف کردن پوست پرتقالی
• لیپولیز
• لیفت دکلته

ام کرایو

دستگاه کرایو کوادریک در تجهیزات تناسب اندام

دستگاه کرایو که سیستم سرما درمانی نیز نامیده می شود، یکی دیگر از فناوری های جدید در حوزه تجهیزات پزشکی تناسب اندام است، این سیستم قادر است با استفاده از سرما و لیپولیز، سلول های چربی را برای همیشه از بین ببرد.

روش کرایو کاملا بدون عارضه و بدون دوره نقاهت است و تعداد جلسات درمانی نیز محدود هستند. این روش اثر بخشی تدریجی و ماندگار دارد.

دستگاه کرایو دارای سیستم هوشمندی است که تنظیم عملکرد سیستم بر اساس موارد زیر انجام می شود:
• جنسیت بیمار
• پروتکل درمان
• ضخامت بافت چربی
• پاتولوژی بافت چربی

بررسی ها نشان داده اند که سلول های چربی در مقابل سرما آسیب پذیرتر هستند و در این شرایط بدون آسیب به پوست و بافت اطراف از بین می روند و این ویژگی قابلیت است که دستگاه کرایو کوادریک را از سایر دستگاه ها در زمینه تجهیزات پزشکی تناسب اندام متمایز می سازد.

درم آپ فت داون

آخرین دستگاه در حوزه تجهیزات پزشکی تناسب اندام دستگاه درم آپ است. دستگاه درم آپ به روزترین نوآوری رادیوفرکانس، برای درماتولوژی است که لیفت و جوانسازی پوست را به ارمغان می آورد. همچنین با فرستادن قوی ترین فرکانس های ویژه در لایه های پایین تر در بافت چربی، لیپولیز و کاهش چربی ها را به سادگی انجام می دهد.

فراهم بودن فرکانس های ویژه شده و پروب هایی با پلاریته های گوناگون در کنار قدرت بالا در این دستگاه دسترسی پزشک به همه ی لایه های بافتی در پوست، چربی و ماهیچه را فراهم می سازد و نتیجه مطلوبی را ارائه می دهد و این دستگاه را در زمینه تجهیزات پزشکی تناسب اندام در نوع خود متفاوت ساخته است.

درم آپ

در این دستگاه که از طیف گسترده ای از فرکانس ها استفاده می کند، به وسیله امواج رادیوفرکانس گرما در بافت ایجاد می شود. درم آپ با استفاده از فرکانس های مختلف عمق درمان را تعیین می کند. گرمای تولید شده باعث کاهش طول پیونده پروتئینی کلاژن ها می شود که سفتی و قوام پوست را به دنبال دارد. به علاوه گرما و افزایش گردش خون در منطقه تحت درمان باعث افزایش کلاژن سازی و بهبود الاستیسیته پوست می شود.

آنچه درم آپ را در بین تجهیزات پزشکی تناسب اندام متفاوت می سازد، وجود ۵ هندپیس مختلف است که هر کدام وظايف مختلفی را دارا می باشند. در هر کدام از آن ها بر حسب اینکه چه کاری قرار است انجام دهند، ترکیب فرکانسی به صورت اتوماتیک تنظیم میگردد.

به طور کلی در فرایند های لاغری، درم آپ از فرکانس های بالاتر جهت دسترسی به لایه های پایین تر (چربی ها) استفاده نموده و در فرایندهای لیفت از فرکانس های پایین تر جهت دسترسی که ناحیه ی درمیس (تحریک فیبروبلاستی) استفاده می نماید. انجام درمان با هندپیس های لاغری، سبب لیفت هم خواهند شد.
شرکت مداریا از شرکت های پیشرو در زمینه تجهیزات پزشکی تناسب اندام است. برای خرید تجهیزات پزشکی تناسب اندام و اطلاع از قیمت تجهیزات لاغری لطفا با کارشناسان ما تماس بگیرید.