جوانسازی واژن چیست و چه روش هایی برای آن وجود دارد؟

واژن در واقع یک کانال باریک عضلانی است که رحم و دهانه رحم را به بیرون بدن متصل می کند و برخی دستگاه های جدید ورزش دادن این عضلات را امکانپذیر ساخته است. هیگز دستگاهی است که با استفاده از انرژی خود می تواند عضلات این ناحیه را تحریک کرده و روی آنها کار کند. ناحیه بیرون این کانال عضلانی فرج vulva نامیده می شود که شامل لابیا و کلیتوریس است. لابیا شامل بخش های گوشتی و لب مانند است که ورودی واژن را احاطه می کند. کلیتوریس نیز یک بخش بسیار حساس است که بین لابیاها قرار می گیرد.

جوانسازی واژن چیست

بررسی ها نشان می دهند هیچ شکل و اندازه استانداردی برای واژن وجود ندارد. فاکتورهایی مانند سن و قد افراد به تعیین اندازه ابعاد واژن کمک می کند.
عوامل زیادی در طول زندگی زنان باعث تغییر سلامت جنسی زنان می شود، این عوامل عبارتند از زایمان، یائسگی و افزایش طبیعی سن و سال. این تغییرات پیامدهایی در پی دارد، مانند بی اختیاری ادرار ، خشکی واژن، مقاربت دردناک و اختلال ارگاسم که همه موارد نامبرده تاثیرات چشمگیری بر کیفیت زندگی زنان می گذارد.
تا پیش از این استفاده از لوبریکانت ها، هورمون ها و جراحی های تهاجمی تنها گزینه های درمانی برای رفع این مشکلات بودند. امروزه روش های درمانی غیر تهاجمی و انرژی محور وجود دارد که به رفع اغلب مشکلات زنانه، از جمله بی اختیاری ادرار، خشکی واژن، واژینیسموس ، رفع شلی واژن، بهبود دردهای مقاربتی، افزایش تمایلات جنسی و اختلالات ارگاسم کمک می کند. یکی از این روش ها استفاده از دستگاه هیگز است. انرژی هیگز علاوه بر تاثیرات درمانی نامبرده، با تحریک سلول های این ناحیه برای کلاژن سازی، به جوانسازی واژن نیز کمک می کند.

جوانسازی واژن چیست؟

جوانسازی واژن عبارت جامعی است که فرایندهای ترمیمی زیادی را در واژن در برمی گیرد. این عمل ها مشکلات ناشی از زایمان و افزایش سن را برطرف می کنند. جوانسازی واژن در واقع ارتباطی با روابط جنسی یا زیباسازی ناحیه تناسلی ندارد، بلکه این فرایند وضعیت جسمی شما را به عقب برمی گرداند و بدن برخی فرایندهای دوران جوانی را از سر می گیرد.
کاهش میل جنسی مشکلی است که تمام خانم ها پس از شلی واژن به آن دچار می شوند. جوانسازی واژن به تنگ کردن واژن کمک کرده که به طور مستقیم بر روی بهبود زندگی جنسی تاثیر می گذارد.

جوانسازی واژن چه مشکلاتی را درمان می کند؟

شلی واژن که بر اثر زایمان و افزایش سن بروز می کند، عوارض زیادی در پی دارد که منجر به بروز ناراحتی و مشکلات متعددی در فرد می شود. برخی خانم ها نیز بی اختیاری ادرار و کاهش میل جنسی را تجربه می کنند. بهبود شرایط واژن، رفع شلی واژن و تحریک واژن برای تولید سلول های جدید تحت عنوان جوانسازی واژن انجام می شود.

جوانسازی ناحیه تناسلی فرایندهای دیگری را نیز پوشش می دهد، این فرایندها عبارتند از:

· تقویت نقطه جی: برخی فرایندها با کار بر روی نقطه جی به بهبود لذت جنسی کمک می کنند.
· نهان سازی کلیتوران Clitoral unhooding : در این روش بافت های اطراف کلیتوریس را حذف می کند.
· هایمنوپلاستی یا ترمیم پرده بکارت: در این عمل پرده بکارت را ترمیم می شود.
· واژینوپلاستی: کانال واژن تنگ می شود.
· لابیاپلاستی: لابیا را فرم دهی کرده یا سایز آن را تغییر می دهد.

بررسی های انجام شده نشان می دهند که فرایندهای مربوط به جوانسازی واژن از سال 2013 تا سال 2014 به میزان 49 درصد افزایش داشته است. با افزایش محبوبیت عمل جوانسازی واژن، روش های متنوعی برای انجام این فرایندها ابداع شده است، اما در بین تمام روش های موجود، روشی مناسب تر است که کمترین میزان تهاجم و بیشترین تاثیر را داشته باشد.

جوانسازی غیر تهاجمی واژن

دستگاه هیگز با بهره گیری از انرژی گرمایشی کشسانی رادیوفرکانس، به روشی غیر تهاجمی و کاملا موثر به جوانسازی واژن کمک می کند. جوان سازی واژن با هیگز به صورت کامبلا غیر تهاجمی انجام می شود که در ادامه بیشتر در مورد چگونگی عملکرد آن توضیح خواهیم داد.

درمان های مبتنی بر انرژی در جوان سازی واژن

جوانسازی واژن یک عبارت جامع برای روش های ترمیمی واژن است. این فرایندها با اهداف زیبایی یا برای حل مشکلات و ناکارآمدی های ناحیه واژن (مانند شل شدن واژن و بی اختیاری ادرار) انجام می شوند. درمان های مبتنی بر انرژی گزینه غیر جراحی برای جوانسازی واژن ارائه می دهند.

روش های درمانی مبتنی بر انرژی چه روش هایی هستند؟

روش های مبتنی بر انرژی فرایندهایی هستند که از گرما استفاده می کنند. این روش های درمانی با دستگاهی انجام می شود که انرژی را متمرکز کرده و بافت را گرم می کنند. این نوع دستگاه ها برای درمان پوست و اخیرا، برای جوانسازی واژن استفاده می شوند.
هدف استفاده از دستگاه های مبتنی بر انرژی برای واژن عبارتند از بهبود میزان کلاژن، بهبود رگ های خونی، سفتی بافت ها و روانسازی واژن.

بیشتر چه کسانی نیاز به جوان سازی واژن دارند؟

· خانم ها در دوران یائسگی
· خانم ها پس از زایمان

انواع مختلف برای جوانسازی واژن

روش های جوانسازی واژن

دو روش درمانی مبتنی بر انرژی برای جوانسازی واژن وجود دارد که هر دو روش از گرما برای درمان استفاده می کنند:

· رادیوفرکانسی یا آر اف: در دستگاه های رادیوفرکانسی از امواج الکترومغناطیسی استفاده می شود. مشابه امواجی که در مایکروفرها استفاده می شود – اما به میزان کمتر – این امواج متمرکز شده و بافت را گرم می کند.
· لیزر Co2: لیزر لایه بیرونی بافت را گرم می کند و باعث می شود لایه های داخلی تر کلاژن بیشتری تولید کنند.
· جراحی و تنگ کردن کانال واژن
· تمرین های کگل و کف لگن: این تمرین ها برای تقویت ماهیچه های داخل و اطراف واژن انجام می شوند.

لیزر بافت را تخریب می کند، بنابراین علیرغم ادعاهای انجام شده در مورد غیر تهاجمی بودن آن، جوانسازی واژن با لیزر یک روش تهاجمی محسوب می شود.
روش جراحی برای ترمیم و جوانسازی واژن در مورد رفع مشکلات شدید انجام می شود، به عنوان مثال خانم هایی که دارای پرولاپس شدید در ناحیه لگن هستند. این مشکل زمانی بروز می کند که مثانه یا سایر اندام های لگن از جایگاه خود خارج شده و در واژن برآمدگی ایجاد می کنند. درمان پرولاپس ناحیه واژن با این شدت به روش های غیر تهاجمی امکان پذیر نیست.
بنابراین در عمل جوانسازی واژن با لیزر ضایعات پوستی در ناحیه تحت درمان ایجاد می شود و به این ترتیب تولید کلاژن جدید نیاز است. ایجاد ضایعات و زخم ها احتمال بروز عفونت را افزایش می دهد، به علاوه بهبود این زخم ها نیاز به زمان دارد.

مقاله مرتبط: واژینیسموس چیست ؟ 

جوان سازی واژن با هیگز

بروز مشکلات در عضلات کف لگن بیشترین تاثیر را در بروز مشکلات ناحیه واژن و به ویژه لکسیتی واژن دارد. در بسیاری از موارد متخصصین معتقدند تقویت این عضلات یکی از بهترین روش ها برای جوانسازی واژن رفع شلی واژن است. همچنین بسیاری از پزشکان معتقدند جراحی عضلات کف لگن ریسک دیسپارونیا را به یزان قابل توجهی افزایش می دهد.

بنابراین مسئله جوانسازی واژن نیازمند یک نگاه چند وجهی است. قسمت هایی که در جوانسازی واژن تحت درمان قرار می گیرند، عبارتند از: عضلات، مخاط و ورودی کانال واژن. انرژی هیگز همان روشی است که می تواند بر روی همه بخش ها تاثیر بگذارد.

انرژی منحصر به فرد هیگز ترکیبی از انرژی های مختلف با فرکانس های متفاوت است که سبب ایجاد گرما و انقباضات پیاپی عضلانی می شود و نوعی ورزش هوازی را در عضلات شبیه سازی می کند.

هیگز تنها دستگاهی است که بر روی ورودی واژن تاثیر می گذارد و می توانید اطمینان داشته باشید که بیمار در حین درمان دچار سوختگی نخواهد شد، در عین حال مخاط، سیستم عصبی، عضلات و تمام بخش های کف لگن تحت تاثیر قرار می گیرند.

این انرژی حتی بر روی ماهیچه های لگنی که دسترسی به آنها بسیار سخت و ورزش دادن آنها غیر ممکن است، هم تاثیر می گذارد.

در واقع انرژی هیگز بر مبنای تحریک فعالیتهای زیستی بدن عمل می کند و فعالیتهای زیستی را تحریک می کند تا بافت ها خودشان رو جوان کنند. به علاوه تحریک فعالیت های زیستی بلند مدت تر هست.

به روش های درمانی مشابه هیگز روش های درمانی پادپیری گفته می شود، یعنی فرایند پیر شدن بافت ها کند شده و درد هم ندارند.

هیگز چند نوع هندپیس دارد، هندپیس های واژینال که شبیه لوله کوچکی است و وارد کانال واژن می شود و بر روی سلول ها و بافت های این ناحیه تاثیر می گذارند، و هندپیس های خارجی که بر روی دهانه واژن و قسمت بیرونی یا آلت تناسلی زنانه تاثیر می گذارند و همچنین هندپیس های مقعدی.

بزرگترین مزیت هیگز به سایر روش های درمانی این است که این روش کاملا بدون درد، بدون نیاز به جراحی، دارو یا اتلاف وقت انجام می شود. این روش هیچ عارضه دارویی ندارد، بدون دوره نقاهت است و برای هر سن و سالی مناسب است.

طی 3 جلسه درمان که با فاصله های زمانی 4 هفته ای برگزار می شود، فرایند درمان با هیگز می تواند تاثیرات چشمگیری بر روی ناحیه تناسلی خانم ها داشته باشد. هیگز علاوه بر تاثیرات جوانسازی، دارای تاثیرات درمانی بر روی ناحیه واژن می باشد.

تحریک بافت های واژن و تولید کلاژن باعث بهبود عروق و افزایش خونرسانی به این ناحیه می شود. افزایش خونرسانی و تولید کلاژن یعنی فرایندهایی که در دوران جوانی در بدن انجام می شود، بنابراین با تداوم این فرایندها بافت های ناحیه واژن بهبودی چشمگیری خواهند داشت.

دستگاه هیگز

مهم ترین تفاوت هیگز با سایر روش ها این است که این روش به صورت کاملا غیر تهاجمی بدون نیاز به دوران نقاهت، اقدامات احتیاطی پس از درمان و بدون مصرف دارو انجام می شود.

جهت بازدید از صفحه دستگاه هیگز، بر روی عکس بالا کلیک کنید.

جهت یافتن پزشکان دارنده دستگاه هیگز بر روی آیکون روبرو کلیک کنید و به صفحه پزشک یاب مداریا مراجعه فرمایید.

جستجوی پزشکان