وبینار آندومتریوز

اولین وبینار آندومتریوز علمی جراحی های کم تهاجمی زنان ایران با موضوع آندومتریوز و در روز جمعه مورخ 21 آذر ماه 1399 با حضور بیش از 150 پزشک و متخصص زنان و زایمان و با همکاری شرکت دانش بنیان مایا اسلیم آریا، مداریا، برگزار شد.

سخنرانان این وبینار به شرح زیر می باشند:

  •  دکتر ابوالفضل مهدیزاده، مدیر برنامه
  • دکتر امیر منصور جلالی، تفاوت انواع Gn-RH-Agnonist، در درمان آندومتریوز و فیبروم AUB
  • دکتر عباس افلاطونیان، نازایی و آندومتریوز
  • دکتر طاهره پوردست، با این بیماری چه کنیم؟
  •  دکتر فرها نزهت از امریکا، سرطان و آندومتریوز
  •  دکتر سهیلا عارفی، پیشگویی، پیشگیری و تشخیص بهنگام آندومتریوز
  • دکتر عطیه منصوری، درمان های دارویی آندومتریوز
  • دکتر آمنه سادات حقگو، درمان های جراحی آندومتریوز
  • دکتر محمود رضا آل بویه، روش های نوین کنترل درد در آندومتریوز

دکتر مصطفی فرهی، به نمایندگی از شرکت دانش بنیان مایا اسلیم آریا در این وبینار با معرفی بیماری های کف لگن سخنرانی خود را آغاز و بیان کرد: تحقیقاتی در زمینه کف لگن و  تاثیر آن بر کیفیت زندگی انسان ها در Pelvic Rehabilitation Institute انجام شده و نشان داده است که 35 تا 50 درصد خانم ها از اختلالات کف لگن رنج می برند.

دکتر فرهی در ادامه سخنان خود به تاثیرات روحی و روانی بیماری های کف لگن اشاره کرد و ادامه داد: روش های درمانی مختلفی برای این مشکلات وجود دارد، از جمله: تغییر در سبک زندگی، جراحی، استفاده از بیوفیدبک و Electro Muscle Stimulation، فیزیوتراپی، استفاده از دارو و دستگاه های غیرتهاجمی مانند هیگز.

دکتر فرهی به نقل از پروفسور گلدمن بیان کرد: احتمالا روش هایی مانند هیگز آسانترین و بهترین روش های درمانی در مطب هستند.

وی در ادامه با اشاره به محبوبیت روش های غیر تهاجمی در سال های اخیر، به تعریف انرژی هیگز پرداخت و گفت: انرژی منحصر به فرد هیگز ترکیبی از انرژی های مختلف با فرکانس های متفاوت است که سبب ایجاد گرما و انقباضات پیاپی عضلانی می شود و نوعی ورزش هوازی را در عضلات شبیه سازی می کند.

دکتر فرهی در مورد دستگاه هیگز ادامه داد: تنها دستگاه در تمام دنیاست که بر روی ورودی واژن تاثیر می گذارد و می توانید اطمینان داشته باشید که بیمار دچار سوختگی نخواهد شد، در عین حال مخاط، سیستم عصبی، عضلات و تمام بخش های کف لگن تحت تاثیر قرار می گیرند. در ضمن باید خاطر نشان کنم که در رابطه با دستگاه هیگز و کاربردهای درمانی آن طرح های مطالعاتی در دانشگاه علوم پزشکی همدان، دانشگاه علوم پزشکی مشهد، بیمارستان یاس تهران، شهدای تجریش و امام خمینی تهران در حال انجام است.

دکتر فرهی سخنان خود را با معرفی تاریخچه کوتاهی از شرکت دانش بنیان مایا اسلیم آریا، مداریا، به پایان رساند. در انتهای این وبینار نیز پزشکان حاضر پرسش های خود را در رابطه را هیگز، آندومتریوز و اختلالات کف لگن مطرح کردند.