تنگ کردن واژن بدون جراحی چگونه امکانپذیر است؟

تنگ کردن واژن یکی از فرایندهای درمانی برای خانم هاست که محبوبیت آن بیشتر از قبل شده است. شل شدن یا گشاد شدن واژن تقریبا برای تمام خانم ها در سراسر دنیا اتفاق می افتد و با وجود اینکه یک مشکل فراگیر است، کمتر در مورد آن صحبت می شود. پایین بودن اعتماد به نفس خانم ها در این زمینه باعث شده در مورد گشادی واژن و سایر مشکلات مربوط به بانوان، از جمله بی اختیاری ادرار و خشکی واژن ، حتی با نزدیکترین فرد زندگی خود هم صحبت نکنند.

توجه نکردن به مسئله گشادی واژن باعث می شود لذت جنسی در خانم کاهش پیدا کرده و حتی منجر به کاهش تمایلات جنسی در فرد می شود.

عوامل مختلفی باعث علت گشادی واژن می شوند که مهم ترین آنها زایمان طبیعی و یائسگی است. امروز بسیاری از خانم ها به دنبال راه های تنگ کردن واژن هستند. در انتخاب روش مناسب برای تنگی واژن در نظر گرفتن برخی مسائل، از جمله میزان اثر بخشی روش، عوارض و ماندگاری آن اهمیت زیادی دارند.

روش های مختلفی برای تنگی واژن وجود دارند که هر کدام دارای خطرات، مزایا و معایبی هستند. این روش ها شامل روش های جراحی، غیر جراحی و روش های تهاجمی و غیر تهاجمی می باشند. یکی از این روش ها استفاده از دستگاه هیگز است که یک روش کاملا جدید و بدون عارضه است. با شناخت روش های تنگ کردن واژن بهتر می توانید تصمیم بگیرید و گزینه مناسب را انتخاب کنید.

برخی توصیه می کنند از روش های طبیعی تنگ کننده واژن استفاده کنید و برخی دیگر جراحی را پیشنهاد می کنند. اما توصیه ما این است  بهترین روش، همان است که بیشترین اثربخشی و کمترین عارضه جانبی را به همراه دارد.

تنگی واژن

جهت مطالعه مقاله علت گشادی واژن بر روی کلمه گشادی واژن کلیک کنید.

تنگی واژن به روش های طبیعی

برخی مواد غذایی موجود در آشپزخانه می توانند تاثیرات مثبتی بر روی ناحیه واژن شما داشته باشند، این مواد و خوراکی ها عبارتند از: سرکه و آلوئه ورا.
سرکه حاوی ترکیبات طبیعی است که می توانند به رفع عفونت واژن کمک کنند. آلوئه ورا نیز سرشار از اسید فولیک، ویتامین A، زینک، پتاسیم، کلسیم و سدیم است که همگی در حفظ سلامت واژن موثر هستند.
اما آیا استفاده از سرکه یا آلوئه ورا روش های موثری برای تنگ کردن واژن محسوب می شوند؟ خیر! این مواد طبیعی به پیشگیری از گشاد شدن واژن، بروز برخی بیماری های مقاربتی و درمان عفونت کمک می کنند، اما تنگ کننده واژن موثر و دائم محسوب نمی شوند.

جراحی برای تنگ کردن واژن

واژینوپلاستی فرایند جراحی است که با هدف تنگ کردن واژن انجام می شود. برخی جراحان ادعا می کنند واژینوپلاستی علاوه بر تنگ کردن واژن، می تواند به بهبود حس جنسی فرد نیز کمک کند. با این حال واژینوپلاستی یک روش تهاجمی است که با درد، خونریزی و عوارض زیادی همراه است.
برخی عوارض واژینوپلاستی عبارتند از:
· عفونت
· تغییرات دائمی در میزان حساسیت
· درد مداوم
· اسکار
واژینوپلاستی همراه با بیهوشی انجام می شود و علاوه بر پیامدهای نامبرده، پس از اتمام جراحی، فرد تا مدت ها نمی تواند رابطه جنسی برقرار کند و دوره نقاهت نسبتا طولانی دارد.

استفاده از لیزر برای تنگ شدن واژن

لیزرها گرچه با این ادعا وارد بازار شدند که می توانند تنگی واژن انجام دهند، اما از آنجا که انرژی لیزرها بسیار سطحی است، عملکرد مناسب را نداشتند و با وجود تخریب بافت تنگی واژن انجام نمی شد. طبیعی است که انرژی سطحی در این فرایند موفق نباشد.
به علاوه پس از هر جلسه لیزر، حداقل 3 هفته زمان نیاز است تا فرد برای لیزر درمانی مجدد آماده شود. همچنین تا یک هفته پس از لیزر درمانی فرد نمی تواند رابطه جنسی داشته باشد.
از همه اینها که بگذریم، در فرایند تنگی واژن با لیزر احتمال بروز عفونت در ناحیه تناسلی وجود دارد. به علاوه لیزر با درد و سوزش همراه است که برای به حداقل رساندن آن نیاز به استفاده از بی حسی است.

تنگ کردن واژن

برای مطالعه مقاله درمان خشکی واژن بر روی کلمه خشکی واژن کلیک کنید.

تنگ کردن واژن با هیگز

و اما هیگز! دستگاه هیگز با فناوری جدید خود به رفع مشکلات بانوان کمک می کند. یکی از این مشکلات رفع گشادی واژن است.
دستگاه هیگز از انرژی منحصر به خود با نام انرژی هیگز استفاده می کند. انرژی هیگز ترکیبی از انرژی گرمایشی و رادیوفرکانسی است که همزمان ماهیچه ها را منقبض می کند و یا به اصطلاح ورزش می دهد. تمام این ها در کنار هم انرژی هیگز را به یک انرژی کامل و بدون عارضه تبدیل کرده است.
در این روش سلول ها و بافت ها تحریک می شوند که خود را بازسازی کنند و یا سلول ها و کلاژن های جدیدی بسازند، یعنی اتفاقی که در سنین جوانی در بدن می افتد.
خونرسانی از طریق گرم شدن ناحیه واژن و منقبض شدن ماهیچه ها کمک می کند واژن شکل تازه ای به خود بگیرد و تنگ تر شود.
علاوه بر تمام این ها هیگز کردن کاملا بدون درد و عارضه است، فرد پس از تنگ شدن واژن با هیگز می تواند بلافاصله به فعالیت های معمول خود بپردازد و حتی رابطه جنسی داشته باشد. به علاوه فاصله بین جلسات درمانی خیلی کوتاه است و این امر دوره درمان را کوتاه تر می کند.
حال می توانید تمام روش های موجود را با هم مقایسه کرده و بهترین را انتخاب نمایید.

جهت مطالعه مقاله واژینیسموس بر روی کلمه واژینیسموس چیست کلیک کنید

جهت بازدید از صفحه محصول هیگز بر روی عکس زیر کلیک کنید.

دستگاه هیگز

برای یافتن پزشکان دارنده دستگاه هیگز با کلیک بر عکس روبرو وارد صفحه پزشک یاب مداریا شوید.

جستجوی پزشکان

حفظ سلامت واژن با این نکات

گشادی واژن یک امر طبیعی ناشی از افزایش سن است، اما خبر خوب اینکه این تغییرات قابل پیشگیری هستند و می توان تغییرات واژن را به تعویق انداخت. در اینجا به چند مورد اشاره می شود:

• یک لوبریکانت مناسب و سالم استفاده کنید: لوبریکانت برای بانوانی که نزدیک به یائسگی هستند یا مادرانی که پس از زایمان به دلیل نوسانات استروژن، دچار خشکی واژن شده اند، مناسب است.

• رابطه جنسی داشته باشید: نداشتن رابطه جنسی باعث خشن شدن کاهش الاستیسیته بافت های واژن می شود. این مشکل در بین خانم هایی که نزدیک به یائسگی خود هستند و یا خانم هایی که وارد دوران یائسگی می شوند و رابطه جنسی ندارند، بسیار شایع است.

• آبرسانی به واژن: نوشیدن آب نه تنها به سلامت پوست بلکه به سلامت واژن هم کمک می کند. نوشیدن آب کافی باعث بهبود گردش خون شده و در نتیجه اکسیژن رسانی و خونرسانی به واژن بهبود پیدا می کند. به علاوه مصرف نوشیدنی های الکلی را کاهش دهید، چرا که الکل آب بدن را کاهش می دهد.

• سیگار نکشید: سیگار کشیدن سطح استروژن را کاهش می دهد و در نتیجه افت طبیعی استروژن ناشی از افزایش سن با کشیدن سیگار تشدید خواهد شد. این هم دلیل دیگری برای ترک سیگار.

مقاله مرتبط خارجی: Healthline