هزینه عمل زیبایی واژن در سال 1401

هزینه عمل زیبایی واژن

 هزینه عمل زیبایی واژن چقدر است ؟  یکی از سوالاتی که قبل از انجام عمل های زیبایی می پرسیم .  از عمل های زیبایی که اخیرا محبوبیت زیادی پیدا کرده عمل زیبایی و تنگی واژن است و مسلما خانم هایی که به انجام این عمل فکر می کنند این پرسش را نیز می پرسند. در ادامه به بررسی این عمل می پردازیم، به برخی از سوالات شما در مورد آن پاسخ می دهیم و همچنین هزینه عمل زیبایی واژن را بیان می کنیم.

عوامل زیادی بر روی هزینه عمل زیبایی واژن و لابیاپلاستی تاثیر دارند که باعث می‌شوند تا هزینه عمل متغیر باشد. واژن همه خانم ها یکسان نیست، علاوه بر این شرایط دیگری مانند سن و سال، تعداد زایمان ها و ژنتیک بر روی شکل و فرم واژن تاثیر می گذارند و باعث تفاوت در نحوره انجام عمل می شوند، در نتیجه هزینه عمل زیبایی وازن برای همه خانم ها یکسان نیست؛

بهترین راه برای بدست آوردن هزینه عمل ، مراجعه و معاینه توسط پزشک متخصص است. توصیه می کنیم برای تعیین دقیق هزینه عمل زیبایی واژن و یک جلسه معاینه و مشاوره را با متخصص زنان انجام دهید.

آیا بیمه‌ها هزینه عمل زیبایی واژن را تقبل می‌کنند؟

جراحی زیبایی واژن، به عنوان مثال لابیاپلاستی، یک عمل زیبایی محسوب می‌شود بنابراین هزینه آن تحت پوشش بیمه و بیمه های تکمیلی قرار نمی‌گیرد.

مقاله مرتبط : عفونت واژن

چرا خانم ها علاقه به انجام عمل زیبایی واژن دارند؟

آناتومی و شکل لابیاها (لابیا ماژور و مینور) نه تنها در همه خانم ها یکسان نیست، بلکه به صورت قابل توجهی با یکدیگر متفاوت است و می تواند در طول زمان و با تغییرات هورمونی و به ویژه پس از زایمان تغییر کند. بزرگ بودن یا ناهموار بودن لب های واژن می تواند منجر به بروز مشکلات مختلفی برای خانم ها شود.

بافت عضلانی لابیا به مرور دارای چین و چروک های زیادی شده و یا ناهموار می شود که برای بسیاری از خانم ها آزار دهنده است. نارضایتی خانم از شکل لابیای خود باعث کاهش اعتماد به نفس و یا خجالت وی در مقابل شریک جنسی خود شده و در نتیجه قادر به برقراری یک رابطه جنسی با کیفیت نخواهد بود؛ علاوه بر این گاهی تغییر شکل ایجاد شده باعث بروز درد در زمان رابطه خواهد شد.

همچنین تغییر شکل لابیا و بزرگ شدن آنها در برخی خانم ها باعث می شود، فرد در انتخاب لباس محدودیت پیدا کرده و نتواند شلوار تنگ بپوشد چرا که ممکن است لابیاها از زیر لباس نمود پیدا کنند. در نتیجه خانم برای رهایی از این مشکل و آزادی در انتخاب لباس های مختلف، به فکر انجام عمل زیبایی افتاده و احتمالا هزینه عمل زیبایی واژن اولین پرسش وی باشد.

در برخی خانم ها مشکل پیچیده تر از حدودیت در انتخاب لباس است و تغییر شکل و بزرگ شدن لابیاها باعث تحریک مزمن و ایجاد ناراحتی در هنگام کار، ورزش و به طور فعالیت های معمول روزانه می شود. یکی از عمل هایی که برای رفع این مشکلات انجام می شود، عمل لابیاپلاستی است که هزینه عمل زیبایی واژن مانند لابیاپلاستی، به توجه به شکل لابیاها و توسط پزشک تعیین می شود.

بنابراین به طور کل مهم ترین دلایلی که خانمها به انجام عمل زیبایی واژن اقدام می کنند عبارتند از:
• درد در زمان رابطه جنسی
• داشتن ظاهری تمیز و زیبا
• اصلاح عدم تقارن ظاهری لابیاها
• عدم تحریک یا پایین بودن میزان تحریک کلیتوریس که به دلیل پوست اضافه کلاهک کلیتوریس اتفاق می افتد
• درد یا ناراحتی در هنگام انجام برخی فعالیت ها مانند ورزش کردن
• ناراحتی در هنگام پوشیدن لباس های تنگ
• احساس کشیدگی، سایش و سوزش در هنگام ورزش

چه عمل هایی برای زیبایی واژن انجام می شود؟

عمل های مختلفی برای زیبایی واژن انجام می شوند که هر یک با هدف خاصی انجام می شوند، این عمل ها عبارتند از:
• واژینوپلاستی: نوعی جراحی زیبایی است که بر روی عضلات کانال واژن و به منظور تنگ کردن واژن انجام می شود.

• لابیاپلاستی: رایج ترین نوع جراحی زیبایی واژن است که برای برداشتن لابیا مینور انجام می شود.

• تقویت نقطه جی: نقطه جی نقش مهمی در ارگاسم خانم ها دارد، عمل تقویت نقطه جی با هدف بهبود ارگاسم خانم ها و اغلب با تزریق ژل انجام می شود.

• عمل زیبایی کلیتوریس یا هودکتومی: هود کلیتورال بخشی است که برای محافظت از کلیتوریس در برابر تحریک بیش از عمل می کند. گاهی عواملی مانند ژنتیک، پیری یا داروها باعث بزرگ شدن این بافت می شوند و واژن را از حالت عادی خود خارج کرده و حتی باعث ناراحتی فرد شوند. هودکتومی برای کاهش اندازه و بهبود ساختار کلیتوریس انجام می شود.

• پرینوپلاستی: به عمل ترمیمی ناحیه پرینه گفته می شود (پرینه ناحیه بین مقعد و واژن است)
در این مطلب با هدف بیان هزینه عمل زیبایی واژن به بررسی رایج ترین عمل های زیبایی می پردازیم که عبارتند از لابیاپلاستی و واژینوپلاستی یا عمل تنگ کردن واژن.

لابیاپلاستی

لابیاپلاستی چگونه انجام می شود؟

لابیاپلاستی نوعی عمل زیبایی واژن است که برای بهبود ظاهر و اندازه لابیای داخلی و لابیای خارجی انجام می شود، گرچه اندازه دقیق و مشخص شده ای برای لابیاها تعیین نشده اما بهترین حالت اینگونه است که لبه داخلی واژن از لبه بیرون آن بیرون نزند.

قبل از انجام عمل لابیاپلاستی یک جلسه مشاوره در کلینیک انجام می شود، در این جلسه پزشک در مورد نحوه عمل، اقدامات و احتیاط های قبل و بعد عمل و همچنین هزینه عمل زیبایی واژن صحبت خواهد کرد. عمل لابیاپلاستی در یک جلسه انجام می شود و پس از آن می توانید به خانه برگردید اما تا مدتی باید از داشتن رابطه جنسی اجتناب کنید.

عمل لابیاپلاستی اغلب جز عمل های بی خطر محسوب می شود، اما از آنجایی که واژن بافت حساسی است، جراحی ممکن است آسیب کمی به رگ ها و بافت های این ناحیه وارد کند و منجر به تورم ناحیه واژن و آلت تناسلی شود. بهبود این تورم در برخی خانم ها تا یک ماه طول می کشد.

علاوه بر جراحی لابیاپلاستی با پلکسر نیز قابل انجام است، لابیاپلاستی با پلکسر در موارد زیر انجام می شود:
• خانم هایی که تمایلی به انجام جراحی ندارند
• بافت لابیا که نیاز به برداشته شدن دارد کوچک است
• عمل لابیاپلاستی با عدم تقارن همراه بوده ه برای قرینه سازی می توان از لابیاپلاستی با پلکسر استفاده کرد

همزمان با لابیاپلاستی می توان عمل های دیگری نیز در ناحیه واژن انجام داد، از جمله: تنگ کردن واژن، تزریق ژل و رفع تیرگی واژن که حالت ترکیبی اغلب باعث کاهش هزینه عمل زیبایی واژن می شود.

مقاله مرتبط : سفید کردن واژن

تنگ کردن واژن

کانال واژن به مرور زمان و بر اثر بارداری و زایمان، به ویژه زایمان طبیعی، دچار شل شدگی و افتادگی می شود. عمل تنگ کردن واژن با هدف بهبود بافت های کانال واژن انجام می شود و نوعی عمل زیبایی و همچنین درمانی محسوب می شود. روش های مختلفی برای تنگ کردن واژن وجود دارد که در جلسه مشاوره قبل از عمل در مورد هر یک از این روش ها و هزینه عمل زیبایی واژن صحبت می شود.

روش های تنگ کردن واژن

• تنگی واژن با نخ: این روش بدون نیاز به بیهوشی انجام شده و نخ های مورد استفاده طی 10 الی 12 روز پس از عمل جذب بدن شده و ناپدید می شوند.
• تنگ کردن واژن با لیزر: در روش استفاده از لیزر بافت سطحی کانال واژن سوزانده شده و بافت جدید جایگزین بافت قدیمی می شود و با لیفت و تنگی واژن همراه است.
• تنگ کردن واژن با هیگز: در روش استفاده از هیگز هیچ بافتی سوزانده نمی شود، در این روش انرژی هیگز به عمق بافت نفود کرده و به گرم شدن عضلات و افزایش گردش خون کمک می کند و همچنین منجر به تحریک فعالیت های زیستی در بافت ها شده و نوعی ورزش هوازی را در عضلات شبیه سازی می کند و جوانسازی و ترمیم عضلات داخلی واژن را به دنبال خواهد داشت.

میزان دقیق و مشخص شده ای برای هزینه عمل زیبایی واژن وجود ندارد؛ میزان این هزینه متناسب با روش انتخابی، شرایط جسمی و سن و سال شما و همچنین پزشکی که مراجعه می کنید متفاوت خواهد بود.

لینکدین مداریا را دنبال کنید.