پیشگیری از زود انزالی با چند متد آسان

پیشگیری از زود انزالی

پیشگیری از زود انزالی روش های درمانی خاصی دارد اما قبل از بررسی آن ، زود انزالی را تعریف می کنیم. زود انزالی یکی از شایع ترین اختلالات جنسی است که طبق آمار حداقل 39 درصد مردان به این اختلال دچار هستند. در بسیاری از موارد زود انزالی قابل درمان است و جای نگرانی نیست. براساس راهنمای تشخیصی و آماری اختلالات روانی DSM-5 به انزالی گفته می شود که طی یک دقیقه پس از دخول به واژن و قبل از اینکه فرد یا پارتنر وی ارضا شود، اتفاق می افتد و منجر به بروز مشکلات ارتباطی و عاطفی می شود و با عوامل بیرونی مانند شرایط پزشکی یا داروها قابل توضیح نیست.

مقاله مرتبط : علت زود انزالی

بررسی زود انزلی

بررسی علت زود انزالی

زود انزالی اغلب به سه گرید خفیف، متوسط و شدید طبقه بندی می شود، زود انزالی خفیف بین 30 تا 60 ثانیه پس از از دخول رخ می دهد در حالی که زود انزالی شدید ظرف 15 ثانیه پس از دخول در رابطه جنسی اتفاق می افتد. تحقیقات نشان می دهند که اغلب مردان به طور متوسط بین 5 تا 7 دقیقه می توانند دخول داشته باشند و پس از این مدت انزال اتفاق خواهد افتاد. البته در این بین هستند مردانی که برای رسیدن به ارگاسم و انزال کمتر از 5 دقیقه زمان نیاز دارند و همچنین مردانی که بیش از نیم ساعت طول می کشد تا به ارگاسم و انزال برسند که این به دلیل تفاوت افراد است.

برای پیشگیری از زود انزالی نیاز به دارو دارید؟

دارو زمانی توسط پزشک برای درمان انزال زود رس تجویز می شود که شما بیش از 3 ماه به این مشکل دچار باشید، برای پیشگیری از زود انزالی نیازی به مصرف دارو نیست اما می توانید با مصرف برخی مکمل ها و ویتامین ها اقدام به پیشگیری از زود انزالی کنید.

برخی مکمل ها و ویتامین های مورد نیاز برای تقویت بدن و پیشگیری از زود انزالی عبارتند از:
• زینک یا روی
• منیزیم
• ویتامین B12
• ویتامین D
• پتاسیم

ورزش کردن به میزان متعادل، پیاده روی و انجام تمرینات کگل نیز در پیشگیری از زود انزالی موثر هستند. همچنین به یاد داشته باشید که مصرف دارو به طولانی شدن زمان انزال کمک نمی کند. اگر گاهی دچار زود انزالی می شوید، تکنیک ها و روش هایی برای پیشگیری از زود انزالی وجود دارد که در ادامه به آنها اشاره می کنیم.

استراتژی توقف و شروع

یکی از قدیمی ترین و موثرترین راه ها برای پیشگیری از زود انزالی در حین رابطه، استفاده از تکنیک توقف و شروع یا Stop-Start است. تکنیک توقف و شروع به این شکل است که در حین رابطه اگر احساس کردید در شرف انزال هستید ولی زمان آن هنوز فرا نرسیده است، لحظه ای رابطه را متوقف کنید و صبر کنید این حس از بین برود، سپس دخول را تا زمانی که آماده انزال هستید ادامه دهید.

گرچه این تکنیک ساده به نظر می رسد، اما بسیاری از متخصصین معتقدند که یک روش موثر برای پیشگیری از زود انزالی است و بررسی ها نشان می دهند که 45 تا 65 درصد از مردان مبتلا به زود انزالی در پیشگیری از زود انزالی با استفاده از این تکنیک موفق بوده اند.

از آنجایی که در روش توقف و شروع برای پیشگیری از زود انزالی از هیچ دارو یا هزینه ای استفاده نمی شود، یک گزینه مفید و موثر برای پیشگیری از زود انزالی محسوب می شود. با این حال نتایج بلند مدت این تکنیک نیاز به بررسی های بیشتری دارد. این تکنیک را می توانید با هماهنگی با شریک جنسی خود امتحان کنید.

پیشگیری از زود انزالی با تکنیک فشردن

یکی دیگر از تکنیک های موثر برای پیشگیری از زود انزالی تکنیک فشردن یا Squeeze است. این روش هم مشابه روش توقف و شروع است، در این روش زمانی که به ارگاسم و انزال نزدیک می شوید، به آرامی بین ساقه و سر آلت تناسلی را فشار دهید تا از انزال جلوگیری کنید.

گرچه به طور دقیق مدت زمان فشار دادن آلت تعیین نشده است، اما اغلب منابع پیشنهاد می کنند برای پیشگیری از زود انزالی حدود 30 ثانیه این قسمت را فشار دهید. می توانید از شریک جنسی خود بخواهید این کار را برایتان انجام دهد.

با استفاده از تکنیک فشار می توانید ارگاسم را به تعویق بیندازید و مدت بیشتری رابطه جنسی را ادامه دهید. مانند تکنیک توقف و شروع، این تکنیک هم در پیشگیری از زود انزالی موثر است اما نقاط ضعفی هم دارد:

• از آنجایی که این تکنیک با توقف فعالیت جنسی همراه است، ممکن است برای شما و همسرتان آزار دهنده باشد.
• در زمان توقف فعالیت جنسی ممکن است نعوظ قدرتمند خود را از دست بدهید و نعوظ ضعیف تری داشته باشید، این مسئله بر روی عملکرد و لذت جنسی شما تاثیر می گذارد.

مقاله مرتبط : داروی زود انزالی

خود ارضایی قبل از رابطه

خود ارضایی قبل از رابطه

گاهی ساده ترین راه برای پیشگیری از زود انزالی و افزایش زمان انزال این است که قبل از شروع رابطه جنسی خود ارضایی کنید. گرچه شواهد علمی در مورد اثر بخشی این تکنیک وجود ندارد، اما بسیاری از مردان مبتلا به زود انزالی اعلام کرده اند که خود ارضایی قبل از رابطه یک روش موثر برای به تعویق انداختن انزال است. علت اثربخشی این روش این است که مردان بعد از یک بار انزال نیاز به زمان دارند تا بتوانند دوباره به ارگاسم برسند و انزال داشته باشند، این مدت کوتاه refractory period نامیده می شود. به هرحال این تکنیک یک تکنیک ساده، ارزان و بی عارضه برای پیشگیری از زود انزالی است.

افکار انحرافی

گاهی تغییر افکار در زمان رابطه جنسی می تواند به پیشگیری از زود انزالی کمک کند و یا انزال را مقداری به تعویق بیندازد. این تکنیک اغلب به عنوان تفکر انحرافی شناخته می شود. به این صورت که فرد در زمان رابطه جنسی هنگامی که حس می کند انزالش نزدیک است، به چیزهایی غیر از رابطه جنسی فکر می کند که در نتیجه سطح تحریک ذهنی مورد نیاز برای رسیدن به ارگاسم و انزال کاهش پیدا می کند.

اغلب توصیه می شود که فرد شروع کند از 100 به طور معکوس شمردن و یا به مسائل خسته کننده و یا مشغله های دیگری مانند پرداخت مالیات فکر کند. برخی فکر انحرافی را مفید می دانند اما تحقیقات علمی زیادی در مورد آن انجام نشده است، به علاوه این روش گاهی باعث کاهش لذت در رابطه جنسی می شود.

روش های دیگری که برای پیشگیری از زود انزالی وجود دارد و یا انزال زود رس را به تعویق می اندازند، عبارتند از:
• استفاده از بی حسی های موضعی
• استفاده از کاندوم دارای بی حسی
• استفاده از کاندوم ضخیم
• استفاده از اسپری تاخیری

این روش ها نیز به اغلب مردها کمک می کنند اما نکته مهمی که باید توجه کنید این است که استفاده مداوم از اسپری تاخیری یا کرم های بی حسی منجر به بروز عوارض مختلف می شوند و توصیه نمی شوند. اگر علت زود انزالی مشکلات روحی یا عاطفی باشند، ماجعه به پزشک مشاور یا سکستراپیست بسیار موثر خواهد بود. به هرحال زود انزالی باید درمان شود، چرا که عدم درمان زود انزالی باعث تشدید این مسئله می شود و هر چه درمان به تعویق افتاده و شدت بیماری بیشتری شود، درمان نیز سخت تر خواهد شد.

لینکدین مداریا را دنبال کنید.