تجهیزات پزشکی زنان مداریا

تجهیزات پزشکی زنان و زایمان به مجموعه تجهیزاتی گفته می شود که جهت تشخیص اختلالات و یا نمونه برداری های تخصصی در حوزه زنان و زایمان به کار گرفته می شود و یا به درمان بیماری ها و مشکلات بانوان کمک می کند.

بدون شک مطب‌‌‌ های زنان و زایمان یکی از پر مراجع ترین بخش‌‌‌های درمانی بوده و همه روزه این مطب‌‌‌ها مملو از بانوانی است که برای دریافت خدمات مامایی، زنان و زایمان به آن ها مراجعه کرده اند.
انتخاب صحیح و درست تجهیزات پزشکی زنان و لوازم مصرفی برای مطب زنان و زایمان مسئله بسیار مهمی است که لازم است در زمان راه اندازی و تاسیس یک مطب مورد نظر قرار گیرند.

قطعا مطب هایی که از دستگاه‌ها و تجهیزات به روز با آخرین تکنولوژی‌‌‌های دنیا استفاده می‌کنند، کارآمد تر بوده و بازدهی بیشتری خواهند داشت. برای بیمارانی و بانوانی که به این مطب ها مراجعه می کنند، بعد از تخصص و تبحر پزشک، مطمئنا تجهیزات پزشکی زنان و لوازم مصرفی موجود در مطب مهم خواهد بود.

تجهیزات پزشکی زنان زایمان

شرکت دانش بنیان مداریا، به عنوان اولین شرکت تولید کننده تجهیزات پزشکی، جدیدترین و برترین تجهیزات پزشکی زنان را به مطب های زنان و زایمان ارائه می دهد و نمایندگی فروش تجهیزات پزشکی زنان، مربوط به برخی کمپانی های اروپایی در ایران است.

در این نوشتار به معرفی چند مورد از دستگاه ها و تجهیزات پزشکی زنان و زایمان تولید شرکت مداریا می پردازیم و تکنولوژی این دستگاه ها را معرفی می کنیم.

دستگاه هیگز

این دستگاه برای رفع بیماری های ناحیه خصوصی بانوان کاربرد دارد. دستگاه هیگز با انرژی منحصر به فرد خود به تقویت عضلات کف لگن و دیواره واژن کمک می کند و در حوزه تجهیزات پزشکی زنان و زایمان قرار می گیرد. برخی از مهم ترین بیماری هایی که به وسیله دستگاه هیگز درمان می شوند، عبارتند از:

• رفع شلی و گشادی واژن
• درمان بی اختیاری ادرار
• درمان خشکی واژن
• درمان واژینیسموس
• پرولاپس واژن و رحم
• بهبود تمایلات جنسی و بهبود ارگاسم

دستگاه Pelvicare

دستگاه پلویک کر یکی دیگر از تجهیزات پزشکی زنان تولید مداریاست که برای تقویت عضلات کف لگن موثر است. این دستگاه از انرژی رادیوفرکانس بهره گرفته است و با گرم کردن عضلات این ناحیه به تقویت عضلات کف لگن کمک می کند. اثر بخشی انرژی به کار رفته در دستگاه پلویک کر کمتر از انرژی هیگز است. کاربردهای درمانی پلویک کر عبارتند از:

• مشکلات مفصل لگن و بخش خاجی ستون فقرات
• درمان خشکی واژن
• درمان بی اختیاری ادرار
• درمان پرولاپس عضلات کف لگن
• جوانسازی ناحیه ژنیتال
• لیفت و روشن سازی ناحیه ژنیتال

دستگاه plexr

این دستگاه علاوه بر کاربرد گسترده ای که در زمینه بهبود چین و چروک روی پوست و همچنین بلفاروپلاستی به روش غیر جراحی دارد، در حوزه تجهیزات پزشکی زنان هم کاربرد دارد و برای لابیاپلاستی مورد استفاده قرار می گیرد. لابیا پلاستی با پلکسر به روشی کاملا غیر تهاجمی، بدون نیاز به بخیه و با دوره نقاهت خیلی کوتاه انجام می شود.

دستگاه کنتامد

کنتامد در واقع نوعی تیغ جراحی است که به جای برش، بافت مورد نظر سوزانده می شود؛ به این ترتیب کار با کنتامد بدون خونریزی و بدون نیاز به بخیه انجام می شود. همچنین دستگاه کنتامد دارای حالتی به نام spray mode یا حالت اسپری است که سطح بیشتری را در بر می گیرد. این دستگاه در برداشتن خال های گوشتی موثر عمل می کند.

تیکسل در تجهیزات پزشکی زنان

تیکسل Tixel دستگاه پزشکی منحصر به فردی است که نیروی طبیعت را مهار کرده و برای جوانسازی پوست به کار می گیرد و در زمینه تجهیزات پزشکی زنان نیز به کار گرفته می شود. کاربردهای بالینی تیکسل به گستردگی لیزر است اما بدون درد و آسیب های لیزر.

تکنولوژی به کار رفته در دستگاه تیکسل ترمو ابلیتیو Thermo Ablative است، این تکنولوژی در بافت ایجاد گرما می کند و خونرسانی را در بخش مورد نظر افزایش می دهد. هندپیس تیکسل دارای پیرامیدهایی با روکش طلاست و در نتیجه انتقال حرارت با سرعت خیلی بالا اتفاق می افتد.

این پیرامیدها می توانند به صورت فرکشنال روی پوست نقاط کواگوله ایجاد کنند، به همین بین نقاط کواگوله، بافت های سالم وجود دارند و در نتیجه بهبود پوست با سرعت بیشتری انجام می شود؛ همچنین شدت آسیب به پوست آنقدر زیاد نیست که فرد پس از درمان نیاز به استراحت و گذراندن دوره نقاهت داشته باشد.

طبق بررسی های انجام شده و عکس برداری هایی که از لایه های پوست انجام شده، مشخص شده که در مقایسه با لیزر CO2، تیکسل بافت را کربنیزه نکرده و از بین نمی برد. تیکسل هیچ یک از ممنوعیت های کاربردی لیزر را ندارد ولی به اندازه لیزر اثربخش است.

نکته دیگری که در مورد تیکسل وجود دارد این است که با فشار دادن هندپیس این دستگاه می توان عمق درمان را، بدون ایجاد سوختگی و آسیب، افزایش داد. حرارت دستگاه متناسب با شرایط پوستی بیمار قابل تنظیم است.

تیکسل مصرفی ندارد و هندپیس آن نیز به دلیل دمای بالا، استریل می شود و نیازی به استریل شدن مجزا ندارد. کابردهای تیکسل در زمینه تجهیزات پزشکی زنان و زایمان به شرح زیر می باشد:

• سفید کردن واژن
• رفع ترک خوردگی های مربوط به بارداری

برای خرید تجهیزات پزشکی زنان و استعلام قیمت آنها لطفا با کارشناسان ما تماس بگیرید.